سه شنبه, مهر 12, 1401
20.5 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیصنعتتفاهم نامه سه جانبه دانشگاه، شرکت و اداره کل صمت

تفاهم نامه سه جانبه دانشگاه، شرکت و اداره کل صمت

طرح و بررسی مشکلات و راهکارهای پیشنهادی کارآفرینان استان در کافه کارآفرینی هپی لند منجر به تصمیم سازی برای کمک به تدوین برنامه های متولیان اقتصادی می گردد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از گسترش تولید و تجارت، در جریان بازدید مدیران کلینیک صنعت دانشگاه گیلان با همراهی رییس اداره آموزش، پژوهش و فناوری اداره کل صمت استان و رییس انجمن تخصصی صنایع همگن خدمات فنی و مهندسی گیلان در چارچوب تفاهم نامه صنعت و دانشگاه از مجموعه تولیدی پوشاک نوین بافان پرنگ (هپی لند) واقع در منطقه آزاد انزلی؛ مدیر منابع انسانی شرکت نوین بافان پرنگ با اشاره به فعالیت های مختلف در مجموعه هپی لند در قالب هلدینگ گفت: این مجموعه شامل واحدهای تولیدی حوزه نساجی و پوشاک، فروشگاه بزرگ هپی مارت و مجموعه گردشگری و پذیرایی ماه سو به همراه کافه کارآفرینی هپی لند می‌شود.

تصمیم سازی‌های قابل توجه برای حل مشکلات کارآفرینی

عبدالله سلمان نژاد افزود: در کافه کارآفرینی هپی لند، کارآفرینان شاخص و مطرح استان با طرح دغدغه ها و هم اندیشی در زمینه تدوین و ارائه راهکارهای حل مشکلات کارآفرینی، بعضا تصمیم سازی های جالب توجهی برای کمک به تدوین برنامه ها و تصمیم گیری های متولیان حوزه اقتصاد و کارآفرینی حتی در سطح کشور ارائه می‌کنند.

وی همچنین گفت: آقای طاهری مدیرعامل این مجموعه، از کارآفرینان برتر و شاخص صنعت پوشاک در سطح کشور محسوب می‌شود. وی موجبات اشتغال تعداد قابل توجهی از شهروندان گیلانی را فراهم کرده و با ایده‌های کارآفرینانه و نوآورانه، کار آموزش و اشتغالزایی برای هموطنان ساکن برخی مناطق محروم را نیز در دست اجرا دارد.

مشاور و رییس دفتر مدیرعامل شرکت نوین بافان پرنگ هم در این نشست گفت: هپی لند از شاخص ترین برندهای موجود در حوزه پوشاک به ویژه پوشاک کودک به حساب می‌آید که سالانه مقادیر قابل توجهی صادرات و ارزآوری برای کشور دارد.

کافه کارآفرینی هپی لند؛ چهارمین کافه کارآفرینی کشور است

زهره کچلکی همچنین گفت: کافه کارآفرینی هپی لند که در مجموعه گردشگری این شرکت مستقر است، چهارمین کافه کارآفرینی کشور و اولین کافه کارآفرینی در استان است.  کافه کارآفرینی هپی لند از سال ۱۳۹۷ تاسیس شده و در فضایی دوستانه و صمیمی میزبان کارآفرینان و مدیران مرتبط، جهت هم اندیشی در مورد مسائل حوزه کارآفرینی است.

مدیر ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه گیلان نیز در این بازدید با تشریح ظرفیت‌های دانشگاه گیلان گفت: اغلب رشته گرایش‌های مرتبط با جامعه و صنعت در دانشگاه گیلان وجود دارد و این دانشگاه آمادگی همکاری با حوزه‌های مختلف صنعت و تولید را دارد.

آمادگی دانشگاه گیلان برای ترویج فناوری نانو در صنعت پوشاک

سید رضا میرعسکری افزود: پیشینه درخشان و سابقه طولانی صنایع نساجی در استان که به زمان‌های قدیم و احداث کارخانه ابریشم کشی در دوران قاجار باز می‌گردد، در کنار وجود صنعت نوغانداری و نیز شرایط آب و هوایی و شرکت‌های موجود در این عرصه، ظرفیت مناسبی برای توسعه این صنعت در گیلان به وجود آورده است.

وی تصریح کرد: دانشگاه از طریق ترویج فناوری نانو که منجر به تولید پوشاک با قابلیت‌های خاص می‌گردد، می‌تواند به این نوع صنایع کمک کند. مدیر ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه گیلان همچنین بر آمادگی دانشگاه جهت تعریف طرح‌های پژوهشی کاربردی و پایان نامه‌های مساله محور با هدف رفع نیازهای فناورانه صنایع تاکید کرد.

رییس اداره آموزش و فناوری اداره کل صمت گیلان نیز در جریان این بازدید گفت: استفاده از توان علمی و فنی اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه در جهت حل مسایل صنایع، از مهم ترین مباحث مرتبط با ارتباط صنعت و دانشگاه است.

تفاهم نامه سه جانبه دانشگاه، شرکت و اداره کل صمت راهی برای تسهیل گری در حل نیازهای صنعت

اسماعیل مقدس افزود: انعقاد تفاهم نامه‌های همکاری سه جانبه میان دانشگاه، شرکت و اداره کل صمت گیلان به عنوان نتیجه بازدیدهای صورت گرفته از شرکت‌های تولیدی بر اساس احصای نیازهای هر شرکت و خدمات و همکاری قابل طرح توسط دانشگاه، منجر به قراردادهای همکاری مشخص میان طرفین می‌گردد؛ اداره کل صمت گیلان نقش ناظر و تسهیل گر در جهت تسریع و تسهیل این امر را خواهد داشت.

مقدس همچنین با اشاره به اهمیت و ضرورت دانش بنیان شدن صنایع استان با هدف ارتقای تولید و نیز بهره گیری از مزیت‌های موجود در این عرصه گفت: مجموعه هپی لند از ظرفیت مناسبی جهت دانش بنیان شدن برخوردار است و وجود کارخانه نوآوری صنایع نساجی و پوشاک در این مجموعه گواهی بر این موضوع است.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر