سه شنبه, خرداد 16, 1402
23.9 C
Rasht
خانههشتگ مجلسمحدودسازی واردات خودروهای سنگین و ابزار مورد نیاز صنعت و معدن قابل...

محدودسازی واردات خودروهای سنگین و ابزار مورد نیاز صنعت و معدن قابل قبول نیست

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: تولید کیفی و افزایش کمیت تولید ایرانی در گرو دسترسی آسان به فناوری‌ها و دستگاه های به روزی است که در داخل کشور تولید نمی‌شود.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از تحریریه، علی جدی نماینده مجلس شورای اسلامی نسبت به عملکرد دولت در خصوص محدود سازی واردات خودروهای سنگین و ابزار مورد نیاز صنعت و معدن کشور انتقاد کرد و گفت: بی شک ایجاد انحصار و ممنوعیت و محدودیت ایجاد شده از سوی وزارت صمت در واردات ماشین آلات سنگین وابزارهای مورد نیاز بخش‌های مهم صنعتی و معدنی کشور، قابل قبول نیست؛ زیرا محدودیت واردات و انحصار دراین بخش علاوه به رانتی که در اختیار عده معدودی قرار می‌دهد، ضربه سنگینی به بهره وری کار و تولید در بخش‌های یاد شده وارد می‌کند.

وی ادامه داد: هر گونه انحصار یا توزیع رانت در این بخش و در سایر بخش‌های اقتصادی و مرتبط با صنعت خودروسازی باید از بین برود؛ چرا که صنعت، معدن، اقتصاد، تولید و صادرات کشور در پرتو حذف توزیع رانت و انحصار ایجاد می‌شود.

علی جدی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مجلس از دولت انتظار دارد در این بخش با توجه به تاثیراتی که در حوزه ارز آوری ایجاد می‌کند، هرگونه مقاومت، انحصار و توزیع رانت به یک بخش خصوصی مشخص مورد نظرشان را کنار بگذراند. زیرا در حال حاضر برای بهره وری بخش صنعت و معدن به واردات خودرو و ماشین آلات و ابزارهای متنوع و فناورهای مورد نیاز این حوزه ها نیاز مبرم است.

وی در ادامه بحث افزود: تولید کیفی و افزایش کمیت تولید ایرانی در گرو دسترسی آسان و برداشتن هر گونه محدودیت و ممنوعیت و سنگ اندازی در مسیر فناوری‌ها و دستگاه‌های به روز است. این دستگاه‌ها یا در داخل کشور تولید نمی‌شود، یا زمان زیادی طول می‌کشد که تولید انبوه در دسترس بخش‌های مختلف صنعتی، معدنی و تولید قرار بگیرد. به همین دلیل به هیچ وجه صلاح نیست تولید کشور معطل توجیهاتی شود که قابل قبول نیست.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر