یکشنبه, آذر 6, 1401
14.8 C
Rasht
خانهبازارگردیدلار و ارزهای بین المللیبانک مرکزی نسبت به خرید دلارهای تقلبی از صرافی‌های غیرمجاز هشدار داد

بانک مرکزی نسبت به خرید دلارهای تقلبی از صرافی‌های غیرمجاز هشدار داد

بانک مرکزی ضمن هشدار درباره فروش دلارهای تقلبی در واحدهای صنفی غیرمجاز، از مردم خواست فقط از صرافی‌هایی که اسامی آن‌ها در وبسایت بانک مرکزی وجود دارد، خریداری کنند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری مهر، در پی انتشار اخباری مبنی بر فروش دلارهای تقلبی در واحد صنفی غیرمجاز موسوم به قائم (قاسم حصارکی و شرکاء) واقع در مرکز تجارت جهانی فردوسی، بانک مرکزی اعلام کرد: حسب قوانین و مقررات ذی‌ربط، بانک مرکزی صرفاً مسئولیت نظارت بر نهادهای دارای مجوز از این بانک را دارد، از جمله شرکت‌های صرافی و لیزینگ.

در خصوص فعالیت مؤسسات فاقد مجوز از بانک مرکزی و قابلیت‌ها و امکانات آن نیرو به استناد بند ۲ از گام اول برنامه جامع ساماندهی بازار غیر متشکل پولی مصوب مراجع ذی ربط و مفاد فاز اول از منشور پروژه انتظام‌بخشی بازار پول با ساماندهی مؤسسات غیرمجاز مصوب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، شناسایی کلیه نهادهای پولی و بانکی غیرمجاز و سایر اشخاص حقیقی و حقوقی فعال در بازار پولی و بانکی در سطح کشور (از جمله اشخاص فعال غیرمجاز در حوزه ارز و لیزینگ) در زمره مأموریت‌های نیروی انتظامی قرار دارد. از این رو نیروی انتظامی موظف است ضمن شناسایی فعالان غیرمجاز در بازار پول، اقدامات لازم جهت جلوگیری از فعالیت آن‌ها را به عمل آورد.

بانک مرکزی از مردم درخواست کرده که جهت جلوگیری از به مخاطره افتادن اموال و دارایی‌های خود، برای امور ارزی و لیزینگ فقط به شرکت‌های صرافی و لیزینگ مجاز که اسامی آن‌ها در پایگاه اطلاع‌رسانی www.cbi.ir درج شده مراجعه کنند. در واقع پس از مشاهده مجوز نصب‌شده در محل شرکت و کنترل اعتبار آن در پایگاه www.cbi.ir امور خود را انجام دهند. همچنین مردم در صورت مشاهده هرگونه واحد پولی غیرمجاز نسبت به اعلام آن به بانک مرکزی اقدام کنند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر