سه شنبه, مهر 12, 1401
25.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیکشاورزیواردات برنج در زمان دروی محصول درست نیست

واردات برنج در زمان دروی محصول درست نیست

نماینده آستارا و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی واردات برنج در زمان دروی این محصول را به ضرر کشاورزان دانست.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایرنا، غلامرضا مرحبا در مورد واردات برنج گفت: کشاورزان و به خصوص شالیکاران با هزینه‌های بالا و با استفاده از نهاده‌های بسیار گران در امر تولید برنج در کشور فعالیت می‌کنند و از این رو به حمایت ویژه نیاز دارند.

وی افزود: متاسفانه در چنین وضعیتی واردات برنج از همان زمان اولین دوره برداشت محصولات آغاز می‌شود که تداوم این چرخه واردات به ضرر کشاورزان خواهد بود؛ آن هم در شرایطی که نظارت شایسته‌ای بر بازار برنج وجود ندارد.

نماینده آستارا و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به واردات صدها تن برنج در روزهای گذشته از گمرک زاهدان، عنوان کرد: با همه این مسائل و با وجود تذکرات لازم درباره محل نگهداری آن‌ها، متاسفانه برنج‌ها در پی بارش‌های موسمی در جنوب شرقی  کشور از بین رفته است.

وی در مورد علت بروز این مساله اضافه کرد: مراجع تحویل گیرنده کالا اقدام مناسبی برای حفاظت از برنج‌های وارداتی انجام نداده بودند. از همین رو به‌زودی کارگروه ویژه‌ای برای بررسی زوایای موضوع در مجلس شورای اسلامی تشکیل و مقصران مورد شناسایی قرار می‌گیرند تا از تکرار چنین مسائلی جلوگیری به عمل آید.

حدود سه هزار و ۲۰۰ هکتار اراضی شالیکاری در آستارا وجود دارد که سالانه ۱۵ هزار تن شلتوک برداشت و هشت هزار و ۲۰۰ تن برنج تولید می‌شود.

شهرستان آستارا با جمعیت افزون بر ۹۱ هزار نفر، در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی کشور جمهوری آذربایجان واقع شده است.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر