جمعه, مهر 8, 1401
26.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشهدف گذاری برای ۳۴ هزار تُن پرورش میگو در سال جاری

هدف گذاری برای ۳۴ هزار تُن پرورش میگو در سال جاری

مدیرکل شیلات استان بوشهر ضمن اشاره به ذخیره سازی ۲.۷ میلیارد قطعه بچه میگو گفت: هدف‌گذاری امسال، تولید ۳۴ هزار تُن میگو از جایگاه‌های پرورشی است.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری صداوسیما، بازدار مدیرکل شیلات استان بوشهر ذخیره سازی ۲.۷ میلیارد قطعه بچه میگو در استخر‌های پرورش سواحل استان را تأیید کرد و اظهار داشت: هدف‌گذاری امسال، پرورش میگو به میزان ۳۴ هزار تُن از جایگاه‌های پرورشی است.

وي با اشاره به ذخیره سازی بچه میگو در مزارع پرورشی، افزود: امسال شش هزار و ۴۰۰ هکتار از اراضی ساحلی استان بوشهر را به پرورش میگو اختصاص داده‌ایم.

بازدار با بیان اینکه فعالیت پرورش میگو در ۱۲ جایگاه ساحلی انجام می‌شود، تصریح کرد: کار ذخیره سازی بچه میگو در استخر‌های پرورش از اردیبهشت ماه آغاز شده و تا پایان تیرماه ادامه یافت و همچنین عملیات برداشت نیز از اواسط شهریور ماه آغاز خواهد شد.
این مقام مسئول تاکید کرد: هیچ یک از استخر‌های پرورش میگو در استان بوشهر با بیماری و مشکل مواجه نشده‌اند.

وی اظهار کرد: سال گذشته از سطح پنج هزار و ۵۰۰ هکتار ذخیره سازی ۲.۱ میلیارد قطعه بچه میگو، ۲۸ هزار تن میگو پرورشی برداشت شد.

بازدار اضافه کرد: با توجه به اینکه ۸۰ درصد میگو پرورشی تولیدی در استان بوشهر به خارج کشور صادر می‌شود، این صنعت نقش مهمی در اشتغال، رونق اقتصادی و ارزآوری ایفا می‌کند.

مدیرکل شیلات بوشهر از این استان به عنوان قطب تولید میگو پرورشی نام برد و گفت: این استان با توجه به مزیت‌هایی که در بخش پرورش میگو دارد، با تولید بیش از ۶۰ درصد میگوی کشور، قطب این محصول معرفی می‌شود.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر