سه شنبه, مهر 12, 1401
20.5 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیصنعتبروزرسانی آیین نامه قطعات لوازم خانگی استاندارد بعد از ۱۵ سال

بروزرسانی آیین نامه قطعات لوازم خانگی استاندارد بعد از ۱۵ سال

معاون صنایع عمومی وزارت صمت گفت: آئین نامه کیفیت و استانداردسازی پس از ۱۵ سال برای ارتقای کیفیت لوازم خانگی روز رسانی شد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری مهر، محمد مهدی برادران معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص آیین نامه قطعات لوازم خانگی استاندارد گفت: تا به امروز با استانداردهای ۱۵ سال پیش، استانداردسازی توسط تولیدکننده‌های قطعات لوازم خانگی صورت می‌گرفت.

وی اضافه کرد: جلساتی را با تولیدکننده‌های قطعات لوازم خانگی برگزار کردیم که داوطلبانه به طور موقت اقداماتی را در جهت گارانتی مثل تعویض و خدمات پس از فروش انجام دهند. تولیدکنندگان محصول نهایی مقرر کردند تا زمان ابلاغ آئین نامه، استانداردهای سخت‌تری را اعمال کنند.

برادران با اشاره به بندهای آئین نامه جدید افزود: در آئین نامه ۱۵ سال پیش، تعویض‌ها یک ماهه و خدمات گارانتی صرفاً یک سال و نیم بود. اما با جلسات مشترکی که با تولیدکنندگان داشتیم هم عددها و هم کیفیت افزایش خواهد یافت.

معاون صنایع عمومی وزارت صمت اظهار کرد: آیین نامه قطعات لوازم خانگی استاندارد به روز شده و آماده ابلاغ وزیر صمت است. این آیین نامه بعد از ابلاغ، اعتماد مردم به تولید کنندگان لوازم خانگی را بیشتر می‌کند.

وی در موضوع رضایت مشتری نیز یادآور شد: باید تولیدکنندگان در بالاترین سطح قرار گیرند؛ زیرا فقط در صورت رضایت مشتری، متقاضیان کالای قاچاق و تولیدات خارجی کاهش می‌یابد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر