سه شنبه, مهر 4, 1402
18.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیصنعتگزارشی از جزئیات صادرات صنعتی در فروردین ۱۴۰۱

گزارشی از جزئیات صادرات صنعتی در فروردین ۱۴۰۱

در فروردین ماه سال جاری ۲۴۲ میلیون دلار محصولات صنعتی صادر شده که محصولات پلیمری، شیمیایی و نساجی در صدر صادرات قرار دارند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری مهر، بررسی جزئیات صادرات صنعتی کشور در فروردین ماه سال ۱۴۰۱ گویای این است که در فروردین ماه ۲۵۵ هزار تن کالای صنعتی به ارزش ۲۴۲ میلیون صادر شده که نشان دهنده سهم ۷ درصدی از کل صادرات غیرنفتی (۳.۷ میلیارد دلار) است.

این کالاها شامل محصولات پلیمری به ارزش ۷۶ میلیون دلار، نساجی و پوشاک و کفش به ارزش ۳۱ میلیون دلار، شیمیایی به ارزش ۵۳ میلیون دلار، ماشین سازی و تجهیزات به ارزش ۲۵ میلیون دلار، لوازم خانگی به ارزش ۲۵ میلیون دلار، صنایع برق و الکترونیک به ارزش ۱۳ میلیون دلار، محصولات سلولزی به ارزش ۱۵ میلیون دلار، خودرو و نیروی محرکه به ارزش ۳ میلیون دلار، صنایع نوین و پیشرفته و دارو به ارزش ۲ میلیون دلار و سایر تولیدات صنعتی بوده است.

همچنین از بین بخش‌های مختلف صنعت، محصولات پلیمری و شیمیایی حدود ۵۳ درصد از ارزش کل صادرات محصولات صنعتی را در اختیار دارند.

به این ترتیب محصولات پلیمری با ۳۱.۴ درصد بیشترین صادرات را داشته‌اند که نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۰ به لحاظ ارزشی ۲۸ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

محصولات شیمیایی نیز حدود ۲۱.۹ درصد از کل ارزش صادرات صنعتی را به خود اختصاص داده که نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۰ به لحاظ ارزشی ۱۸ درصد افزایش یافته است.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر