سه شنبه, مهر 12, 1401
20.5 C
Rasht
خانههشتگ مجلسدولت به فکر جبران عقب افتادگی‌ها در ساخت مسکن باشد

دولت به فکر جبران عقب افتادگی‌ها در ساخت مسکن باشد

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از دولت خواست عقب افتادگی ها در حوزه ساخت مسکن را جبران کند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، غلامرضا شریعتی درباره وضعیت ساخت مسکن و روند اجرای قانون جهش تولید مسکن، گفت: قانون جهش تولید مسکن به قدری شفاف و روان بوده که سازوکارها برای ساخت سالیانه یک میلیون واحد مسکونی را به وضوح مشخص کرده است. اگر دولت خود را ملزم به اجرای این قانون بداند، به طور حتم بسیاری از مشکلات که امروز در حوزه مسکن با آن مواجه هستیم، مرتفع خواهد شد.

بانک‌ها ملزم هستند در ساخت مسکن همراهی کنند

نماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: قانون جهش تولید مسکن می‌تواند پاسخگوی چالش‌هایی نظیر افزایش قیمت مسکن و افزایش اجاره بها باشد و نقش تنظیم گری خوبی در این بازار ایفا کند. متاسفانه باید گفت آنچه که در حوزه ساخت مسکن در حال رخ دادن است، خوشایند مجلس نیست.

این عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: حدود دو هفته گذشته کمیسیون عمران جلسه‌ای با وزیر برگزار کرد و در آن جلسه دغدغه‌ها از سوی نمایندگان مطرح شد. بر اساس قانون مصوب مجلس، بانک‌ها ملزم هستند که در ساخت مسکن همراهی کنند. بیش از ۳۶۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات باید از سوی بانک‌ها ارائه شود و تسهیلات برگشتی مسکن مهر نیز باید به صندوق ملی مسکن آورده شود. مالیات یا هر آورده دیگری که دولت از بخش مسکن دارد باید آن را به این صندوق انتقال دهد؛ ولی متاسفانه اخبار خوبی در حوزه صندوق ملی مسکن به گوش ما نمی‌رسد.

صندوق ملی مسکن وضعیت خوبی دارد

وی در ادامه تاکید کرد: یکی از شعار های محوری دولت آیت الله رئیسی در زمان انتخابات بحث تولید مسکن بود، امروز مردم سوال می کنند که در یک‌سال گذشته دولت چه اقدامی در حوزه ساخت مسکن انجام داده است؟

دولت در ساخت مسکن توفیق پیدا نکرده است

این عضو کمیسیون عمران مجلس اولین قدم برای ساخت مسکن را تامین زمین مناسب دانست و گفت: در چند روز گذشته رئیس جمهور به وزارت راه تشریف بردند و به مدیران دستگاه‌هایی که زمین خود را برای ساخت مسکن واگذار نکردند هشدار دادند. هشدار رئیس جمهور در وزارت راه مبین حرف ما است که دولت تا این لحظه در ساخت مسکن توفیق به دست نیاورده است. امیدواریم با حضور و هشدار رئیس جمهور در وزارت راه و برگزاری جلسات مستمر در کمیسیون عمران، عقب ماندگی ها در بحث ساخت مسکن به سرعت برطرف شده و مردم از این دل نگرانی خارج شوند.

شریعتی در پایان تاکید کرد: انتظار داریم دولت عقب افتادگی ها در حوزه ساخت مسکن را جبران کند. این روزها یکی از اصلی ترین محور تذکرات نمایندگان مجلس نیز در بحث اجرای قانون جهش تولید مسکن است. امیدواریم هر چه زودتر شاهد برطرف شدن عقب افتادگی‌ها در اجرای این قانون باشیم.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر