سه شنبه, مهر 12, 1401
25.9 C
Rasht
خانههشتگ مجلسشورای پول و اعتبار از ساختار پولی کشور حذف خواهد شد

شورای پول و اعتبار از ساختار پولی کشور حذف خواهد شد

طبق اعلام عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، بررسی طرح اصلاح قانون اساسی به زودی در صحن مجلس آغاز می‌شود.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از صدای بورس، رحیم زارع در خصوص حذف شورای پول و اعتبار از ساختار پولی کشور گفت: طرح اصلاح قانون بانک مرکزی در نوبت رسیدگی در صحن و به عنوان دستور چاپی و آماده بررسی است.

نماینده مردم آباده و بوانات در مجلس شورای اسلامی افزود: در طرح مذکور اقتدار بانک مرکزی به صورت کامل لحاظ شده است. در طرح یاد شده ساختار جدید و تخصصی‌تری تحت عنوان هیات عالی بانک مرکزی جایگزین شورای پول و اعتبار می‌شود که ارتباط نیمه مستقلی نیز با دولت دارد.

به این جهت که افراد آن را رئیس جمهور انتخاب می‌کند، اما دوره‌ چرخش افراد به شکلی نیست که در یک زمان همه آن‌ها تغییر کنند. بنابراین کاملا می‌توانند یک رفتار و خط مشی مبتنی بر تصمیم گیری علمی و منطقی داشته باشند که به محض اینکه در صحن مصوب شود جایگزین بخشی از قانون پولی بانکی کشور که در دهه پنجاه مصوب شده است خواهد بود.

وی اصلاح قانون بانک مرکزی را ضروری دانست و تصریح کرد: با تغییر و تحولات صورت گرفته در حوزه پولی و مالی کشور لازم بود که قانون نیز تغییر کرده تا بتواند پاسخگوی نیازهای روز باشد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در موضوع استقلال بانک مرکزی اختلاف نظرهایی مطرح بود، گفت: خوشبختانه اقتدار بانک مرکزی و رعایت کامل آن مورد اتفاق نظر نمایندگان بوده و در طرح مذکور لحاظ شده است.

بر اساس این گزارش، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: طرح بانکداری اسلامی نیز همچون طرح اصلاح قانون بانک مرکزی در نوبت رسیدگی در صحن قرار دارد و به زودی وضعیت آن مشخص خواهد شد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر