یکشنبه, مهر 3, 1401
18.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیتجارتامکان تمدید ثبت سفارش واردات برنج فقط با داشتن سابقه

امکان تمدید ثبت سفارش واردات برنج فقط با داشتن سابقه

به گفته معاون دفتر بازرگانی داخلی وزارت جهاد کشاورزی، این وزارتخانه مشکلی با تمدید و ویرایش ثبت سفارش‌ها ندارد؛ اما اخیرا سازمان توسعه تجارت بحث سابقه واردکنندگان را مطرح کرده‌ است.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، انجمن واردکنندگان برنج اعلام کرده که به علت محدودیت‌های ایجاد شده در سامانه جامع تجارت امکان ثبت سفارش جدید برای واردات برنج وجود ندارد. از طرفی ویرایش و تمدید ثبت سفارش‌های قبلی نیز ممکن نیست.

در همین رابطه مجید حسنی‌مقدم – معاون دفتر بازرگانی داخلی وزارت جهاد کشاورزی در پاسخ به این سوال که آیا در ثبت سفارش برنج‌های وارداتی محدودیت ایجاد شده است؟ اظهار کرد: اخیرا وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) و سازمان مرتبط با آن یعنی توسعه و تجارت برای ایجاد و تمدید ثبت سفارش‌های واردات برنج بحث سابقه را مطرح کرده‌اند.

وی ادامه داد: یعنی اینکه براساس روال دو سال گذشته، با توجه به سابقه واردات شرکت‌ها و همچنین حجم آن، ثبت سفارش‌ها تمدید خواهد شد. به عبارت بهتر اگر شرکتی تا کنون اقدام به واردات برنج نکرده باشد نمی‌تواند واردات انجام دهد؛ یا اگر مثلا در گذشته متوسط سالانه ۱۰۰ تن برنج وارد می‌کرده بیشتر از این مقدار اجازه واردات برنج نخواهد داشت.

معاون دفتر بازرگانی داخلی وزارت جهاد کشاورزی گفت: از نظر این وزارتخانه مشکلی در ثبت سفارش‌ها وجود ندارد و بایستی بحث سابقه نیز برطرف گردد. اعلام کردیم که فقط بحث سقف واردات را در نظر بگیرند و اجازه دهند در گروه‌های کالایی محصولات کشاورزی امکان جابه‌جایی باشد. یعنی کسی که واردات برنج انجام می‌دهد بتواند شکر، کنجاله و جو نیز وارد کند.

حسنی مقدم در رابطه با اینکه واردکنندگان می‌گویند امکان ویرایش تاریخ، قیمت و کدهای مربوطه در ثبت سفارش‌ها وجود ندارد، گفت: وزارت جهادکشاورزی هیچ مشکلی برای تمدید ندارد ولی اگر در این تمدید با بحث سابقه مواجه شود، مشکلاتی به وجود خواهد آمد.

وی در پایان گفت: با وزارت صمت در این باره مکاتباتی انجام داده‌ایم و این وزارتخانه باید به مساله سابقه ورود و آن را حل کند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر