سه شنبه, مهر 12, 1401
20.5 C
Rasht
خانهسر پیچ بین المللافزایش ۶ میلیون دلاری مبادلات تجاری ایران و مجارستان

افزایش ۶ میلیون دلاری مبادلات تجاری ایران و مجارستان

حجم مبادلات تجاری ایران و مجارستان در در ۵ ماهه نخست ۲۰۲۲ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، بیش از ۶ میلیون دلار رشد داشته است.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، داده‌های مرکز آمار رسمی مجارستان موسوم به KSH حکایت از آن دارد که مجموع کل مبادلات تجاری ایران و مجارستان در فاصله زمانی ژانویه – می (دی – اردیبهشت) ۲۰۲۲ میلادی، ۱۹ میلیون و ۳۵۰ هزار و ۷۰۶ دلار بود.

سهم صادرات کالا‌های ایرانی به بازار‌های مجارستان در این فاصله زمانی ۵ میلیون و ۷۱۴ هزار و ۲۸۸ دلار بود. واردات کالا از مجارستان به کشورمان در پنج ماه نخست سال میلادی جاری حدود ۱۳ میلیون و ۶۳۶ هزار و ۴۱۸ دلار بود.

بر اساس این گزارش در فاصله زمانی ژانویه – مِی (دی-اردیبهشت) سال ۲۰۲۱، سهم واردات کالا از مجارستان به ایران به ارزش ۱۱ میلیون و ۲۷۲ هزارو ۴۷۰ دلار بود. سهم صادرات کالا از ایران به مجارستان نیز به ارزش ۲ میلیون و ۵۳ هزار و ۹۰۹ دلار محاسبه شده است. کل حجم مبادلات تجاری ایران و مجارستان در پنج ماه نخست سال ۲۰۲۱ به ارزش تقریبی ۱۳ میلیون و ۳۶۲ هزارو ۳۷۹ دلار بوده است.

بیشترین محصولات مبادله شده بین دو کشور باید به محصولات دامی و حیوانی، سبزیجات، محصولات پلاستیکی، نساجی و البسه، تجهیزات و قطعات حمل و نقل و لوازم چشم پزشکی اشاره کرد.

گفتنی است که کل مبادلات تجاری ایران و مجارستان در سال ۲۰۲۱ بالغ بر ۴۸ میلیون دلار و در سال ۲۰۲۰ حدود ۳۳ میلیون دلار بوده است.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر