یکشنبه, مهر 3, 1401
19.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشواگذاری واحدهای مسکونی طرح جهش تولید مسکن آغاز شد

واگذاری واحدهای مسکونی طرح جهش تولید مسکن آغاز شد

وزیر راه و شهرسازی شروع واگذاری واحدهای ساخته شده در طرح جهش تولید مسکن را اعلام کرد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، رستم قاسمی در حاشیه نشست هیئت دولت درباره روند پیش روی طرح جهش تولید مسکن ضمن اشاره به قول دولت و وزارت راه و شهرسازی مبنی بر ساخت ۴ میلیون مسکن تا پایان عمر دولت، گفت: این گونه نیست که سال اول قادر به ساخت یک میلیون مسکن باشیم؛ چون ساخت واحدهای مسکونی یکی دو سال زمان می‌برد.

وی ادامه داد: ظرف چند ماه گذشته ساخت یک و نیم میلیون واحد شروع شده است. از عملیات فونداسیون تا نازک کاری انجام گرفته که تا پایان شهریور ماه به طول می‌انجامد و حدود ۱۰۰ هزار واحد تحویل خواهد شد.

قاسمی از شروع تحویل واحدها طرح جهش تولید مسکن طی ماه‌های پیش رو خبر داد و افزود: این روند زمان می‌برد؛ به گونه‌ای برنامه ریزی کرده‌ایم که ظرف ۴ سال، حدود چهار میلیون مسکن را تولید کنیم.

وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به سوالی در خصوص عملکرد یک ساله وزارتخانه متبوع‌اش گفت: در حوزه مسکن کار مفصلی انجام گرفته است و با ایجاد بانک زمین نزدیک سه میلیون قطعه زمین برای نهضت ملی مسکن فراهم آمده که کار ساده‌ای نیست.

قاسمی همچنین در رابطه با افزایش قیمت بلیط پروازهای عتبات خاصه با نزدیک شدن به اربعین حسینی گفت: به هیچ عنوان اجازه نمی‌دهم که قیمت بلیط اربعین گران شود.

وی در عین حال از مردم خواست بلیط چارتری نخرند و از طرفی به آژانس‌های هوایی نیز ابلاغ شده است که بلیط به صورت چارتر به فروش نرسانند.

قاسمی با بیان این که توان کافی در حوزه پروازهای اربعین وجود دارد، تاکید کرد که هر ایرلاینی تخلف کند، پروازش لغو می‌شود.

وی بار دیگر یادآوری کرد که اجازه پرواز چارتری برای اربعین حسینی داده نشده و مردم هم از چنین بلیط هایی دوری کنند؛ چون در فرودگاه ایران خواهند ماند و اجازه افزایش قیمت بلیط هواپیما در زمان اربعین هرگز داده نخواهد شد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر