جمعه, مهر 8, 1401
26.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشتشکیل پرونده مالیاتی برای همه کارتخوان ها تا پایان هفته

تشکیل پرونده مالیاتی برای همه کارتخوان ها تا پایان هفته

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی گفت: بیش از ۹۸ درصد کارتخوان ها در کشور دارای پرونده مالیاتی هستند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری مهر، مهران محرمیان درباره آخرین وضعیت کارتخوان‌ها اظهار داشت: در حال حاضر با اقدامات انجام شده بین بانک مرکزی، شبکه پرداخت و سازمان امور مالیاتی، برای بیش از ۹۸.۵ درصد از کارتخوان‌ها و ابزارهای پرداخت در کشور پرونده مالیاتی تشکیل شده است. فقط حدود ۲۸۰ هزار دستگاه کارتخوان باقی مانده که در طی این هفته به این شبکه متصل می‌شوند.

وی ادامه داد: در صورتی که پرونده مالیاتی شبکه‌های پرداخت، تا زمان مقرر تشکیل نشود، مطابق رویه‌ای که ظرف چند ماه گذشته پیگیری شده، قطع می‌گردد.

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی افزود: انجام این کار، دشوار بود البته با همکاری خوب شبکه پرداخت و مردمی که پرونده مالیاتی تشکیل دادند و کارتخوان ها را به پرونده متصل کردند خوشبختانه کار به انتها رسید. بنابراین به زودی بحث انتهای اجرایی شدن ماده یازده قانون پایانه‌های فروشگاهی را خواهیم داشت.

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی همچنین در خصوص بحث حساب‌های شخصی و تجاری عنوان کرد: در این حوزه تلاش کردیم کار به نحوی انجام گیرد که کمترین تغییرات را از سمت مردم داشته باشیم. یعنی مردم کار خاصی برای این موضوع متقبل نشوند. بنابراین حساب‌های اشخاص حقوقی، حساب پشت کارتخوان ها و حساب افرادی که خود به عنوان حساب تجاری امور سازمان مالیاتی اعلام کردند، همگی به صورت خودکار بین دو سازمان رد و بدل می‌گردد و به عنوان حساب تجاری ثبت می‌شوند و اطلاعات آن‌ها به سازمان مالیاتی داده خواهد شد.

وی افزود: یک سری حساب‌هایی که رفتار تجاری دارند، ولی به عنوان حساب شخصی ثبت شده‌اند، مورد شناسایی قرار گرفته و مطابق قانون برنامه و بودجه و مصوبه شورای پول و اعتبار به سازمان امور مالیاتی به صورت دوره‌ای اعلام شده و در این سازمان در دست بررسی است.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر