جمعه, مهر 8, 1401
26.9 C
Rasht
خانهبازارگردیبانک و بیمهتشریح فرایند توثیق الکترونیکی سهام برای دریافت وام

تشریح فرایند توثیق الکترونیکی سهام برای دریافت وام

مدیر فنی پروژه توثیق الکترونیک شرکت سپرده‌گذاری مرکزی فرایند توثیق الکترونیکی سهام برای دریافت وام را توضیح داد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، مسعود صدقی گفت: مخاطب اصلی سامانه توثیق الکترونیکی عموم مردم هستند. به همین دلیل تلاش شده تا این فرایند با همکاری بانک‌ها کمترین میزان پیچیدگی را داشته باشد. به این ترتیب افراد می‌توانند به سادگی یک خرید اینترنتی و تنها با استفاده از گوشی تلفن همراه خود توثیق الکترونیکی سهام را برای دریافت تسهیلات انجام دهند.

وی درمورد نحوه دریافت این تسهیلات نیز توضیح داد: متقاضیان برای اخذ این تسهیلات ابتدا باید مراحل ثبت نام در سامانه جامع مشتریان یا همان سامانه سجام را پشت سر بگذارند و احراز هویت بشوند. در این راستا باید شرایط و تعهدات مربوط به توثیق الکترونیکی سهام را حتما بپذیرند و تمام بندهای مربوط به آن را با دقت کافی مطالعه کنند.

مدیر فنی پروژه توثیق الکترونیک شرکت سپرده‌گذاری مرکزی ادامه داد: از مزایای توثیق الکترونیکی سهام و دریافت تسهیلات این است که به ثبات بازار سرمایه کمک خواهد کرد. به این صورت که مردم می‌توانند برای تامین مالی به جای فروش دارایی آن را نزد بانک وثیقه بگذارند و تسهیلات بگیرند و برای امور مربوط به خود مورد استفاده قرار دهند.

صدقی با بیان اینکه توثیق الکترونیکی سهام به عنوان یک پل ارتباطی بین بازار سهام و بازار پول ایجاد شده است، اظهار کرد: در نتیجه این بانک‌ها هستند که به عنوان یکی از عوامل اصلی این فرایند به ایفای نقش می‌پردازند. در حال حاضر سه بانک ملی، مهر و رسالت به این فرایند ملحق شده و این امکان را در درگاه‌های خود اضافه کرده‌اند.

وی در پایان تاکید کرد: از نظر شرکت سپرده گذاری مرکزی محدودیتی در خصوص ارائه این خدمات به سایر بانک‌ها وجود ندارد. این شرکت در حال تنظیم تفاهم‌نامه‌هایی است که با تکمیل فهرست حقوقی، اعلام عمومی می‌شود که سایر بانک‌ها هم ملحق شوند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر