سه شنبه, مهر 4, 1402
18.9 C
Rasht
خانهسر پیچ بین المللافزایش قابل توجه صادرات محصولات کشاورزی اوکراین

افزایش قابل توجه صادرات محصولات کشاورزی اوکراین

صادرات محصولات کشاورزی اوکراین در ماه جولای افزایش چشمگیری داشت.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، بر اساس اعلام وزارت کشاورزی اوکراین، صادرات محصولات کشاورزی اوکراین نظیر غلات، دانه‌های روغنی و روغن نباتی در ماه جولای در مقایسه با ژوئن افزایش ۲۲.۷ درصدی را ثبت کرد و به ۲.۶۶ میلیون تن رسید.

صادرات غلات اوکراین از آغاز جنگ با کاهش روبه‌رو شده زیرا بنادر تعطیل شده بود که موجبات افزایش قیمت جهانی موادغذایی و ترس از کمبود در آفریقا و خاورمیانه را فراهم آورد. ماه گذشته توافقی برای رفع انسداد بنادر اوکراین و اجازه خروج کشتی های حامل غلات منعقد گردید.

این وزارتخانه گفت که صادرات جولای شامل ۴۱۲ هزار تن گندم، ۱۸۳ هزار تن جو، ۱.۱ میلیون تن ذرت، ۳۶۲ هزار و ۱۰۰ تن دانه آفتابی و تناژ سایر کالاها بوده است. با این حال، این وزارتخانه در بیانیه‌ای جداگانه اعلام کرد که صادرات محصولات کشاورزی اوکراین همچنان در فصل ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۳ تقریبا کاهش ۵۲ درصدی نسبت به سال گذشته داشته و به ۲.۲ میلیون تن رسیده است.

صادرات غلات برای فصل ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۲ منتهی به ۳۰ ژوئن ۸.۵ درصد افزایش یافت و به ۴۸.۵ میلیون تن رسید که ناشی از محموله‌های قوی قبل از حمله روسیه به اوکراین در ۲۴ فوریه بود. اوکراین گفته است که پس از رفع انسداد، ۳۷۰ هزار تن غلات از بنادر دریایی صادر گردیده است.

بر اساس گزارش رویترز، داده‌های این وزارتخانه نشان می‌دهد که صادرات محصولات کشاورزی اوکراین تاکنون در سال ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۳ شامل ۱.۴۵ میلیون تن ذرت، ۵۶۲ هزار تن گندم و ۱۹۲ هزار تن جو بوده است.

به گفته دولت، اوکراین می‌تواند حداقل ۵۰ میلیون تن غلات در سال جاری در مقایسه با رکورد ۸۶ میلیون تنی در سال ۲۰۲۱ برداشت کند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر