دوشنبه, مهر 3, 1402
26.9 C
Rasht
خانهبازارگردیبانک و بیمهجدیدترین آمار از پرداخت وام ودیعه مسکن، ازدواج و فرزندآوری

جدیدترین آمار از پرداخت وام ودیعه مسکن، ازدواج و فرزندآوری

بر اساس اعلام بانک مرکزی، در یک ماه و نیم گذشته ۱.۳ هزار میلیارد تومان وام ودیعه مسکن به متقاضیان پرداخت شده است.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، از تاریخ ۶ تیرماه و  پس از ابلاغ شیوه نامه مربوط به بانک‌های عامل، تا به امروز ۱۳ هزار میلیارد ریال به ۲۲ هزار و ۶۰۰ نفر وام ودیعه مسکن پرداخت شده است. این میزان حکایت از رشد ۵۱ درصدی نسبت به ۱۰ مرداد ماه امسال دارد. تاکنون با معرفی وزارت راه و شهرسازی برای ۴۷ هزار نفر در بانک های عامل پرونده تشکیل شده تا بتوانند تسهیلات ودیعه مسکن دریافت کنند.

همچنین به منظور حمایت از جوانی جمعیت، از زمان ابلاغ شیوه نامه مربوطه (۳۱ فروردین ) تاکنون ۲۴۱ هزار نفر به میزان ۹.۶ هزار میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه فرزندآوری دریافت کرده‌اند. ضمن آنکه در همین راستا و به منظور آسان‌تر کردن شرایط تامین هزینه‌های ازدواج جوانان از ابتدای سال تاکنون به ۳۴۳ هزار نفر به مبلغ ۴۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج پرداخت شده است.

امکان ثبت شکایات مردمی در خصوص تسهیلات فرزندآوری و ازدواج

گفتنی است متقاضیان دریافت وام ودیعه مسکن، ازدواج و فرزندآوری که در رابطه با دریافت این دسته از تسهیلات معترض هستند می‌توانند برای ثبت شکایات از طریق «سامانه ثبت و رسیدگی به شکایات» بانک مرکزی اقدام کنند. فقط باید با مراجعه به آدرس https://crm.cbi.ir و انتخاب گزینه «ثبت درخواست» و تکمیل موارد درخواستی شامل: استان، شهرستان، موضوع،‌ کد ملی، تاریخ تولد، نوع مشتری، شماره تماس، آدرس پستی و … شکایت خود را ثبت کنند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر