سه شنبه, مهر 12, 1401
20.8 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشمصوبه حق مسکن ۶۵۰ هزار تومانی کارگران هنوز توسط دولت ابلاغ نشده...

مصوبه حق مسکن ۶۵۰ هزار تومانی کارگران هنوز توسط دولت ابلاغ نشده است

نماینده کارگران در شورای‌عالی کار گفت: کارگران منتظر ابلاغ مصوبه ۶۵۰هزارتومانی حق مسکن خود از سوی دولت هستند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری تسنیم، هادی ابوی نماینده کارگران در شورای‌عالی کار درباره حق مسکن ۶۵۰ هزار تومانی کارگران گفت: این مصوبه طبق مصوبه شورای‌عالی کار باید از فروردین ماه اجرا شود. دولت باید هر چه زودتر مصوبه جدید را ابلاغ کند. پس از ابلاغ کارفرمایان موظف به پرداخت عقب‌ماندگی مزدی به کارگران خواهند بود.

ابوی افزود: نامه رئیس مجلس تنها عمل به وظیفه قوه مقننه در زمینه نظارت بر اجرای قانون بود. دولت باید به‌زودی اجرای مصوبه حق مسکن ۶۵۰ هزار تومانی را ابلاغ کند. هر زمان این مصوبه ابلاغ شود مابه‌التفاوت آن باید از فروردین به کارگران پرداخت شود.

نماینده کارگران در شورای‌عالی کار ادامه داد: این مصوبه هنوز اجرا نشده و کارگران منتظر ابلاغ آن از سوی دولت هستند. در شرایط فعلی که کارگران مشکلات متعددی دارند، حق مسکن ۶۵۰ هزار تومانی هیچ سهمی ندارد.

وی ادامه داد: وقتی از مصوبه صحبت می‌کنیم یعنی به تصویب سه‌جانبه شرکای اجتماعی رسیده است. شورای عالی کار سه‌جانبه و قانونی رقم دستمزد را تعیین می‌کند که حق مسکن جزئی از آن به حساب می‌آید. لذا ارسال مصوبه به هیئت وزیران صرفاً از این منظر است که دولت مطلع شود و اگر آن را دارای اشکال ببیند به شورا برگرداند تا اصلاح صورت گیرد؛ نه آنکه در هیئت وزیران رقم دیگری تصویب شود و چنین چیزی طی این سال‌ها مشاهده نشده بود.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر