یکشنبه, مهر 3, 1401
18.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیکشاورزیمحموله ۶۰ هزار تنی ذرت از اوکراین به مقصد ایران حرکت کرد

محموله ۶۰ هزار تنی ذرت از اوکراین به مقصد ایران حرکت کرد

بر اساس اعلام وزارت دفاع ترکیه، کشتی استار لائورا با پرچم جزایر مارشال امروز بندر پیودنیی اوکراین را با ۶۰ هزار تن ذرت به مقصد ایران ترک کرده است.

به‌ گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری تسنیم، وزارت دفاع ترکیه در مورد حرکت محموله 60 هزار تنی ذرت از اوکراین اعلام کرد: در ادامه صادرات غلات اوکراین طبق قراردادی که با میانجی‌گری سازمان ملل بسته‌شده، دو کشتی دیگر در روز جمعه بنادر دریای سیاه در اوکراین را ترک کرده‌اند.

طبق قراردادی که با روسیه برای ازسرگیری صادرات غلات از بنادر دریای سیاه پس‌از 5 ماه توقف بسته‌شده، 14 کشتی طی دو هفته گذشته از اوکراین خارج شده‌اند.

این قرارداد در ماه گذشته میلادی با میانجی‌گری سازمان ملل و ترکیه در بحبوحه ترس از کمبود شدید مواد غذایی در دنیا و حتی شیوع قحطی در برخی مناطق بسته شد.

طبق اعلام وزارت دفاع ترکیه کشتی سورمووسکی با پرچم بلیز در روز جمعه از بندر چورنومورسک با 3050 تن گندم به مقصد استان تکیرداگ در شمال غرب ترکیه حرکت کرده‌است.

این اولین محموله صادرات گندم اوکراین بوده است. حدود یک‌سوم صادرات گندم دنیا قبل‌از آغاز جنگ برعهده اوکراین و روسیه بود.

وزارت دفاع ترکیه همچنین اعلام کرد کشتی استار لائورا با پرچم جزایر مارشال امروز بندر پیودنیی را با 60 هزار تن ذرت به مقصد ایران ترک کرده‌است. بیشتر محموله‌هایی که طبق این قرارداد صادر شده‌اند حامل غلات برای غذای حیوانات یا سوخت بوده‌اند.

صادرات این محموله‌ها بیشتر به کشورهایی انجام می‌گیرد که با بحران جهانی غذا مواجه شده‌اند. اوکراین در روز پنجشنبه اعلام کرد یک کشتی هم آماده ارسال غلات به اتیوپی است.

طبق این قرارداد، تمام کشتی‌ها باید در استانبول توسط مرکز هماهنگی که تحت کنترل روسیه، اوکراین، ترکیه و سازمان ملل قرار دارد مورد بازرسی قرار گیرند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر