سه شنبه, مهر 4, 1402
20.9 C
Rasht
خانهبازارگردیدلار و ارزهای بین المللیتأکید وزیر اقتصاد بر لزوم کاهش فاصله بین ارز نیمایی و بازار

تأکید وزیر اقتصاد بر لزوم کاهش فاصله بین ارز نیمایی و بازار

به اعتقاد وزیر امور اقتصادی و دارایی، کاهش فاصله بین نرخ ارز بازار و نیمایی از موضوعات مهم اقتصادی است.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری صداوسیما، سیداحسان خاندوزی روز جمعه در جریان سفر استانی دولت به کرمان در نشست شورای اداری شهرستان سیرجان توضیحاتی را درباره فاصله بین ارز نیمایی و بازار ارائه داد. وی در ابتدا گفت: فعالان اقتصادی باید برای تأمین ارز خود از مسیر‌های قانونی اقدام کنند.

وی افزود: ما مسئولان اجرایی کشور باید عقب‌افتادگی حوزه فعالیت‌های اقتصادی را جبران کنیم. امروزه ذخایر و سفره‌های زیرزمینی را تهی کردیم و دیگر نباید فشار به منابع راهبردی کشور تکرار شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینکه قانون‌های دست و پاگیر همانند چرخ دنده‌های رسوب گرفته یک ماشین سرعت عمل را پایین می‌آورند و باید اصلاح شوند گفت: ما می‌خواهیم مسیر را برای رفع مشکلات مردم هموار کنیم.

وی در خصوص شرایط اقتصادی در استان کرمان گفت: استان کرمان وضعیت خوبی در حوزه فعالیت‌های اقتصادی دارد که هنوز هم می‌توان ظرفیت این امر مهم را بالا برد و عملکردی بهتر از این داشت.

خاندوزی ادامه داد: تسهیلات و شبکه بانکی در استان کرمان بسیار خوب است، اما این آمادگی را داریم که بیشتر بتوانیم از فعالیت بخش‌های خرد و متوسط اقتصادی بهره ببریم.

وزیر اقتصاد در مورد فاصله بین ارز نیمایی و بازار گفت: فاصله بین نرخ ارز نیمایی و بازار از موضوعات مهم اقتصادی محسوب می‌شود که باید کاهش یابد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر