سه شنبه, مهر 12, 1401
20.8 C
Rasht
خانههشتگ مجلسمجلس به تشکیل وزارت بازرگانی رأی نخواهد داد

مجلس به تشکیل وزارت بازرگانی رأی نخواهد داد

نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر لایحه دولت برای تفکیک وزارت صمت و تشکیل وزارت بازرگانی پخته و کارشناسی نشود، مجلس به آن رأی نمی‌دهد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری مهر، علی اصغر خانی درباره تفکیک وزارت صمت، اظهار داشت: تفکیک وزارت صمت و تشکیل وزارت بازرگانی برای رأی گرفتن از مجلس باید حساب‌شده و دارای سازوکار کامل باشد.

وی بیان کرد: تفکیک و ادغام وزارتخانه‌ها یکسری تبعات منفی برای کشور ایجاد می‌کند. ما نباید فقط محاسن این کار را ببینیم و باید عیوب آن را هم در نظر بگیریم. باید عیب‌های آن را برطرف کنیم و یک راهکار دقیق برای این کار ارائه دهیم.

نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: چند سال پیش وزارت بازرگانی تفکیک بود و آن را ادغام کردیم و دوباره بحث تشکیل وزارت بازرگانی مطرح است. از این رو باید حتماً کار کارشناسی صورت گیرد.

خانی ادامه داد: البته دولتمردان می‌گویند که این بار اقدامات کارشناسی، چکش‌کاری و بحث و تبادل نظر زیادی کردیم، اما بنده چنین چیزی را نمی‌بینم و فکر نمی‌کنم این موضوع پخته شده باشد.

وی تاکید کرد: اگر لایحه دولت برای تفکیک وزارت صمت و تشکیل وزارت بازرگانی با این شرایط به صحن مجلس بیاید، رأی نمی‌آورد.

نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت به صورت شفاهی ارائه  لایحه تفکیک وزارت صمت را اعلام کرده، اما هنوز هیچ اقدامی انجام نداده است. رئیس جمهور گفته است که ما این کار را انجام می‌دهیم، اما هنوز خبری از لایحه تفکیک وزارت صمت نیست.

خانی در پایان گفت: اگر دولت در بررسی موضوع تفکیک وزارت صمت کار دقیق، تخصصی، قوی و کارشناسی نکند و همه ابعاد آن را در نظر نگیرد، قطعاً لایحه دولت برای تفکیک وزارت صمت و تشکیل وزارت بازرگانی شکست می‌خورد. البته اگر این موضوع در مجلس رأی بیاورد که با وضعیت فعلی بنده بعید می‌دانم، قطعاً در اجرا با مشکل مواجه خواهد شد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر