دوشنبه, مهر 3, 1402
25.9 C
Rasht
خانهمناطق آزاداعلام نظر مجمع تشخیص مصلحت درباره مصوبه مجلس برای توسعه منطقه آزاد...

اعلام نظر مجمع تشخیص مصلحت درباره مصوبه مجلس برای توسعه منطقه آزاد انزلی

مصوبه مجلس شورای اسلامی در خصوص لایحه توسعه منطقه آزاد انزلی اعاده شده از شورای نگهبان در جلسه هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، هیئت عالی نظارت مجمع عصر روز شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ به ریاست دکتر محمدباقر ذوالقدر و با حضور اکثریت اعضا تشکیل جلسه داد و لایحه توسعه منطقه آزاد انزلی اعاده شده از سوی شورای نگهبان را بررسی کرد.

این مصوبه مجلس پیش‌تر توسط هیئت عالی نظارت مجمع، با بندهای ۱۱ و ۱۷ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی مغایر شناخته شده بود. به این ترتیب مصوبه مذکور با اصلاحاتی در عنوان و متن برای تامین نظر شورای نگهبان مجددا در مجلس تصویب شد که هیئت عالی نظارت مجمع تغییرات و تبصره‌های مصوبه جدید را مورد بررسی قرار داد.

در پایان این جلسه، اعضای هیئت عالی نظارت با استماع نظر کارشناسان و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و معاونان وی و بحث و بررسی همه ابعاد و جوانب مساله چنین جمع بندی کردند که با وجود اصلاحیه اخیر مجلس، ایرادات هیئت عالی نظارت به قوت خود باقی است و مصوبه جدید توسعه منطقه آزاد انزلی با موارد دیگری از سیاست‌های کلی از جمله (بند۱۰ و ۲۵) سیاست‌های کلی نظام اداری و (بند۹) سیاست‌های کلی قانون‌گذاری و (بند۱۹) سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مغایر است.

در این جلسه سعید محمد دبیر شورای عالی مناطق آزاد به همراه جمعی از معاونان خود، گزارشی از وضعیت مناطق آزاد و عملکرد و موانع و فرصت‌های این مناطق ارائه کرد. همچنین اعضای مجمع بر رعایت سیاست‌های کلی و قانون‌گذاری شفاف بر پایه اهداف اصلی تاسیس و توسعه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی تاکید کردند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر