سه شنبه, مهر 12, 1401
21.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشموجودی کالاهای اساسی در بنادر از ۵.۲ میلیون تن عبور کرد

موجودی کالاهای اساسی در بنادر از ۵.۲ میلیون تن عبور کرد

موجودی کالاهای اساسی در انبارهای بنادر کشور، شناورهای پای اسکله و شناورهای منتظر در لنگرگاه از ۵.۲ میلیون تن فراتر رفت.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری مهر، سازمان بنادر و دریانوردی آخرین آمار موجودی کالاهای اساسی بنادر کشور را تا پایان روز ۱۹ مرداد ماه اعلام کرد. بر این اساس مجموع کالاهای اساسی اعم از موجودی انبارهای بندری، پای اسکله و کشتی‌های منتظر در لنگرگاه ۵ میلیون و ۲۷۳ هزار و ۶۱۸ تن است.

بیشترین موجودی کالاهای اساسی انبارهای بنادر به ذرت با یک میلیون و ۳۶۰ هزار و ۵۳۴ تعلق دارد. موجودی گندم انبارهای بندری نیز ۳۳۸ هزار و ۵۴۷ تن اعلام شده است.

بندر امام خمینی با دو میلیون و ۵۲۰ هزار و ۵۸۴ تن انواع کالاهای اساسی شامل گندم، ذرت، جو، سویا، برنج، شکر، روغن خام و دانه‌های روغنی، بزرگترین انبار کالاهای اساسی کشور به حساب می‌آید. همچنین موجودی برنج در انبارها ۱۲ هزار و ۸۳۷ تن و شکر ۱۵۹ هزار و ۸۰۰ تن است.

۱۳ بندر شامل آبادان، خرمشهر، شهید باهنر، لنگه، فریدون کنار، آستارا، چابهار، بوشهر، شهید رجایی، امام خمینی، انزلی، نوشهر و امیرآباد درگاه‌های ورود کالاهای اساسی در کشور هستند. در مجموع سه میلیون و ۴۴۹ هزار و ۵۸۷ تن انواع کالاهای اساسی در انبارهای بندری ذخیره شده است.

مجموع موجودی کالاهای اساسی در شناورهای پای اسکله ۵۴۷ هزار و ۷۹۷ تن و مجموع کالاهای اساسی موجود در شناورهای منتظر در لنگرگاه‌ها یک میلیون و ۲۷۶ هزار و ۲۳۴ تن است.

تا کنون ۲ هزار و ۳۹۳ دستگاه کامیون و ۱۳۲ دستگاه واگن برای حمل ۶۷ هزار و ۸۷۰ تن کالای اساسی اقدام کرده‌اند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر