سه شنبه, مهر 12, 1401
20.8 C
Rasht
خانهبازارگردیدلار و ارزهای بین المللیواردات خودرو با رمز ارز تکذیب شد

واردات خودرو با رمز ارز تکذیب شد

رئیس سازمان توسعه تجارت در خصوص واردات خودرو با رمز ارز گفت: فعلاً در رابطه با واردات خودرو با رمز ارزها موضوعی مطرح نشده است.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، «علیرضا پیمان پاک» ضمن تکذیب واردات خودرو با رمز ارز، در خصوص واردات کالا با رمز ارز رسمی از پایان شهریور، گفت: افراد دارای مجوز رسمی رمز ارز می‌توانند نسبت به ثبت سفارش اقدام کنند. البته عمومیت این موضوع از پایان شهریورماه اجرایی می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر چند مجموعه که مجوز رسمی رمز ارز داشتند به صورت مقدماتی برای خود کالا وارد کرده‌اند. اینکه چه کالایی و از کدام کشور بوده به دلیل محرمانه بودن اعلام نمی‌شود؛ اما در مجموع ثبت سفارش واردات به میزان 10 میلیون دلار از طریق رمز ارز صورت پذیرفته است.

رئیس سازمان توسعه تجارت اضافه کرد: از پایان شهریورماه افراد دارای مجوز رسمی رمز ارز، می‌توانند از طریق سامانه به صورت اتوماتیک واردات کالا را انجام دهند. وی در خصوص واردات خودرو با رمز ارز که در برخی رسانه‌ها مطرح شد، گفت: ابتدا باید آئین‌نامه واردات خودرو ابلاغ شود و بعد از آن سازوکار واردات خودرو مشخص خواهد شد. اما فعلاً در این رابطه موضوعی عنوان نشده است.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر