جمعه, مهر 8, 1401
26.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیکشاورزیپرداخت ۸۵ درصد مطالبات گندمکاران

پرداخت ۸۵ درصد مطالبات گندمکاران

به گفته رئیس بنیاد ملی گندمکاران ۶۴ هزار میلیارد تومان از مطالبات گندمکاران توسط دولت پرداخت شده و ۱۲ هزار میلیارد تومان باقی‌ مانده است.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ عطاالله هاشمی رئیس بنیاد ملی گندمکاران، در پاسخ به این سوال که تاکنون چند درصد از مطالبات گندمکاران پرداخت شده است؟ گفت: دولت تاکنون ۶۴ هزار میلیارد تومان از بدهی گندمکاران را پرداخت کرده و ۱۲ هزار میلیارد تومان باقی‌ مانده است.

وی افزود: بدهی دولت به کشاورزان گندمکار تا ۷ مرداد تسویه شده و از آن تاریخ به بعد تقریبا پرداختی صورت نگرفته است. در حقیقت گندمکاران ۸۵ درصد پول خود را گرفته‌اند و ۱۵ درصد همچنان طلب دارند.

بر اساس اعلام شرکت بازرگانی دولتی ایران از فروردین‌ماه سال جاری تاکنون ۶ میلیون و ۷۷۰ هزار تن گندم در قالب خرید تضمینی از گندمکاران خریداری شده‌ است. در صورتی که سال گذشته تا این تاریخ، ۴ میلیون و ۴۸۶ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده بود. این یعنی خرید تضمینی گندم از ابتدای سال جاری تاکنون نسبت به میزان خریدِ بازه زمانی مشابه سال گذشته، ۵۱ درصد رشد را نشان می‌دهد. با این حال اما آنطور که مسئولان مربوطه می‌گویند هنوز بخشی از مطالبات گندمکاران پرداخت نشده است.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر