دوشنبه, مهر 11, 1401
26.9 C
Rasht
خانهبازارگردینفت و انرژیآماده باش کامل نیروهای عملیاتی برق گیلان

آماده باش کامل نیروهای عملیاتی برق گیلان

به گفته مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان تمامی نیروهای عملیاتی این شرکت و حتی پیمانکاران طرف قرارداد در آماده باش قرار دارند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایرنا، محمد تقی مهدی زاده مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان افزود: در تاریخ ۲۲ مرداد نیاز مصرف استان یک هزار و ۷۹۷ مگاوات بوده (در دمای ۴۰ درجه ) که نسبت به دوره مشابه سال گذشته هشت درصد کاهش را نشان می‌دهد. حداکثر نیاز مصرف از ابتدای پیک (پانزدهم خرداد ) تا امروز در تاریخ ۲۶ تیر (در دمای ۴۰ درجه ) بوده که یک هزار و ۹۲۱ مگاوات اتفاق افتاده است.

وی ادامه داد: پایش و نظارت کامل شرایط برق گیلان با هماهنگی امور دیسپاچینگ و فوریت‌های برق توسط معاونت بهره برداری و دیسپاچینگ و سایر معاونت های ذی ربط به صورت روزانه در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان ضمن تشکر ویژه از همراهی و همکاری قابل تقدیر مردم در گذر از پیک تابستان اظهار داشت: گرمای هفته جاری احتمالا جز آخرین پیک‌های گرما در استان خواهد بود. امیدواریم همانگونه که تاکنون هم استانی‌های محترم همکاری بی‌نظیری در مدیریت مصرف برق داشته‌اند، این لطف و همراهی را با خادمان خود در شرکت توزیع نیروی برق گیلان ادامه دهند تا فصل تابستان بدون هیچ مشکلی سپری شود.

وی تاکید کرد: بر خلاف سالیان گذشته که خاموشی‌های نوبتی و چند مرحله‌ای برای مدیریت مصرف اعمال می‌شد، امسال با برنامه ریزی‌های دقیق ، تلاش شبانه روزی کارکنان صنعت برق و همراهی مردم حتی یک دقیقه خاموشی نوبتی برای مدیریت بار مصرف برق اعمال نشده است و این موضوع خود تجربه مدیریتی موفق و تاریخی به حساب می‌آید.

مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان با اشاره به لزوم تداوم همکاری مردم در زمینه صرفه‌جویی مصرف برق خاطرنشان کرد: اگر همکاری و صرفه‌جویی مردم مانند روزهای ابتدایی تابستان امسال تداوم یابد، از روزهای باقیمانده تابستان نیز با کمترین مشکل عبور خواهیم کرد؛ چرا که در حال حاضر به همکاری مردم و صرفه‌جویی آن‌ها نیاز داریم.

وی گفت: ساعت پیک مصرف در استان روزها در ساعات ۱۲ الی ۱۷ و در شب ۲۰ تا ۲۴ است. مشترکین محترم می توانند با اعمال راهکارهای ساده از جمله قرار دادن درجه کولر روی ۲۵ درجه (دمای آسایش)، عدم استفاده از لوازم برقی پرمصرف در ساعات اوج مصرف، خاموش کردن لامپ‌های اضافی، استفاده حداکثری از روشنایی روز و… جلوی خاموشی‌های احتمالی را بگیرند.

طبق پیش بینی هواشناسی گیلان، رشت مرکز استان امروز دوشنبه دمای ٣۶ درجه‌ای را تجربه خواهد کرد که در برخی نقاط استان دمای هوا نیز از این فراتر خواهد رفت. البته دمای پیش بینی هواشناسی در فضای سایه اندازه گیری می‌شود و در زیر نور آفتاب این میزان دما چهار تا پنج درجه سانتیگراد بیشتر می‌شود.

براساس جدول پیش بینی هواشناسی گیلان؛ تا پایان هفته جاری، استان با جوی پایدار، آسمانی غالبا صاف و آفتابی ،گاهی افزایش ابر و روند افزایش دما روبرو است. ضمن اینکه گاهی با شکل گیری جریانات ناپایدار، رگبار پراکنده و رعد و برق در استان دور از انتظار نیست.
هواشناسی گیلان افزایش دمای احساسی ( تاثیر توام رطوبت و دما )، افزایش مصرف حامل‌های انرژی ( آب و برق) ، گرمازدگی و احتمال خسارت به محصولات باغی و کشاورزی را از مخاطرات فعالیت این سامانه از امروز دوشنبه تا جمعه پیش رو ( پایان هفته) دانست.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر