پنجشنبه, شهریور 30, 1402
21.9 C
Rasht
خانههشتگ مجلساعتراض نمایندگان به عملکرد وزارت نفت

اعتراض نمایندگان به عملکرد وزارت نفت

کمیسیون انرژی مجلس با توجه به تحقق فقط پنج درصد اهداف برنامه ششم توسعه در حوزه مهار گازهای فلر به عملکرد وزارت نفت اعتراض کرد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایلنا، مالک شریعتی نیاسر در تشریح جلسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از ارائه گزارش درباره “آخرین وضعیت جمع‌آوری گازهای همراه و مشعل” توسط مسئولان مربوطه وزارت نفت خبر داد و گفت: در ابتدای جلسه به بررسی وضعیت گازهای فلر، مهار و استفاده آن‌ها در صنعت نفت و گاز پرداخته شد. بر اساس گزارش مسئولان وزارت نفت، فقط پنج درصد اهداف برنامه ششم در این زمینه تحقق یافته است.

وی ادامه داد: به همین دلیل عقب ماندگی بسیاری دیده می‌شود. لذا این گزارش اعتراض اعضای کمیسیون را به همراه داشت و در نهایت مقرر شد؛ وزارت نفت اقدامات جدی‌تری را در این زمینه پیگیری کند و کمیسیون پیگیر این موضوع خواهد بود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: موضوع دوم جلسه در رابطه با “تحول دیجیتال در حوزه انرژی کشور” بود. البته این مسئله در حوزه وزارت نفت بسیار جدی است چراکه باید اطلاعات دقیقی از وضعیت تولید و میترینگ نفت و گاز کشور داشته باشیم؛ اما اکنون اطلاعات به صورت دستی ثبت می‌گردد. ضمن آنکه حوزه حسابداری و هزینه‌کرد درآمدهای به دست آمده در صنعت نفت نیز باید به صورت یک سیستم بر خط و کاملا قابل رصد و کنترل برای نهادهای نظارتی ازجمله مجلس شورای اسلامی در دسترس قرار گیرد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگرچه در این زمینه اقدامات خوبی انجام گرفته اما هنوز تکمیل نشده است. لذا انتظار می‌رود وزارت نفت -که در حوزه تولید و اقتصاد کشور پیشتاز است-  بتواند در زمینه حسابداری مالی و میترینگ نیز ضعف‌ها را برطرف سازد تا اطلاعات دقیق و کامل‌تری را در این حوزه در اختیار داشته باشیم.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر