چهارشنبه, مهر 5, 1402
19.8 C
Rasht
خانهسر پیچ بین المللتوسعه همکاری های اقتصادی ایران و موریس

توسعه همکاری های اقتصادی ایران و موریس

در دیدار وزیر اقتصاد کشورمان و وزیر کار و بازرگانی جمهوری موریس، بر توسعه همکاری های اقتصادی طرفین تأکید شد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری مهر، دکتر سید احسان خاندوزی طی سخنانی در دیدار ایران و موریس از دیدگاه طرف مقابل مبنی بر توسعه همکاری‌ها و سرمایه گذاری متقابل استقبال کرد و گفت: جمهوری اسلامی برای سرمایه گذاری و همکاری در زمینه تکنولوژی‌های پیشرفته صنایع دارو سازی و فناوری نانو آمادگی دارد.

وزیر اقتصاد ادامه داد: جمهوری اسلامی موافق همکاری متقابل دو کشور جهت تأمین امنیت غذایی ایران و موریس با توجه به جنگ اوکراین و نیز توسعه سرمایه گذاری‌های طرف ایرانی در جمهوری موریس در زمینه ساختمان سازی و تأمین مصالح ساختمانی است.

وی از جمهوری موریس به عنوان دروازه مراودات مالی جنوب آفریقا یاد کرد و بر اراده جمهوری اسلامی برای تقویت همکاری‌ها و مراودات مالی با کشورهای این حوزه تاکید کرد.

خاندوزی ابراز امیدواری کرد، با تشکیل هیأت‌های مشترک دو کشور به منظور بررسی زمینه‌های همکاری ایران و موریس، شاهد ابتکارات طرفین در خصوص افزایش حجم تجارت دو کشور باشیم.

بر اساس این گزارش، «سوگاتیش» وزیر بازرگانی و کار جمهوری موریس نیز که در رأس یک هیئت عالی‌رتبه به ایران سفر کرده است، در سخنانی تأکید کرد: جمهوری موریس برای توسعه همکاری‌های تجاری و سرمایه گذاری متقابل با ایران تمایل و اراده جدی دارد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر