یکشنبه, مهر 2, 1402
15.9 C
Rasht
خانهاستارت آپاعزام ۱۰ استارتاپ ایرانی به نمایشگاه جیتکس دبی

اعزام ۱۰ استارتاپ ایرانی به نمایشگاه جیتکس دبی

از سوی سازمان توسعه تجارت ۱۰ استارتاپ ایرانی با هزینه مرکز بین‌المللی تجارت به نمایشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات جیتکس در دبی اعزام می‌شوند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات اتاق ایران، گفت: نمایشگاه جیتکس یکی از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های جهان در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات به شمار می‌رود که از ۱۸ تا ۲۲ مهرماه امسال در مرکز تجارت جهانی دبی برگزار خواهد شد. قرار است ۱۰ استارتاپ ایرانی از سوی سازمان توسعه تجارت و با هزینه مرکز بین‌المللی تجارت به این نمایشگاه در دوبی اعزام شوند.

طلایی تاکید کرد: با مجوزی که سازمان توسعه تجارت ایران برای اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم‌افزار ایران صادرکرده‌است، این اتحادیه امسال مسئول اعزام هیات تجاری ایران به نمایشگاه جیتکس و برگزاری روز فناوری ایران در این نمایشگاه است.

وی افزود: پیش‌بینی می‌کنیم نمایشگاه با مشارکت بیش از چهار هزار غرفه‌دار، ۸۰۰ استارتاپ، هزار سخنران و شخصیت علمی، ۲۰۰ نهاد دولتی، ۴۰۰ سرمایه‌گذار از ۱۷۰ کشور برگزار شود و بیش از ۱۰۰ هزار نفر بازدیدکننده داشته باشد.

طلایی گفت: از جمله برنامه‌های امسال برای نمایشگاه جیتکس، اعزام ۱۰ استارتاپ برگزیده برای شرکت در نمایشگاه نورت استار است که تا پیش از این به عنوان بخشی از نمایشگاه جیتکس با عنوان فیوچراستارز برگزار می‌شد؛ اما از سال جاری به عنوان یک نمایشگاه مستقل به موازات جیتکس برگزار می‌شود. این ۱۰ استارت‌آپ پس از ثبت نام و ارزیابی کیفی استارتاپ‌ها از سمت نمایندگان دو سازمان، انتخاب خواهند شد.

رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات اتاق ایران بیان کرد: این اتحادیه با همکاری مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی، برای آماده‌سازی استارتاپ‌های برگزیده، دوره‌های توانمندسازی و آماده‌سازی در حوزه‌های مشارکت در نمایشگاه، نحوه معرفی محصول، جذب سرمایه‌گذار، قراردادنویسی، همتایابی و برگزاری نشست‌های تجاری برای این استارتاپ‌ها را در نظر گرفته است.

رییس هیات مدیره اتحادیه تولید کنندگان و صادرکنندگان نرم‌افزار ایران تاکید کرد: دایرکتوری دیجیتال هیات تجاری ایران در جیتکس ۲۰۲۲ در اختیار همه غرفه‌داران این نمایشگاه و اتاق‌های بازرگانی خارجی شرکت‌کننده در نمایشگاه قرار خواهد گرفت.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر