جمعه, مهر 8, 1401
26.9 C
Rasht
خانههشتگ مجلسانتقاد نمایندگان مجلس از وضعیت خودروهای داخلی

انتقاد نمایندگان مجلس از وضعیت خودروهای داخلی

در نشست کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها، نمایندگان انتقادات شدیدی را نسبت به وضعیت خودروهای تولید داخل در حضور مدیران دو شرکت خودروسازی بزرگ کشور مطرح کردند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، علی حدادی سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها، بیان کرد: این جلسه کمیسیون به بررسی وضعیت خودروهای داخلی از لحاظ ایمنی و کیفیت و آمار تصادفات جاده‌ای اختصاص داشت. این دومین نشست کمیسیون در رابطه با بررسی وضعیت خودروهای داخلی بود.

در این نشست وزیر صنعت، معدن و تجارت، مدیران ایران خودرو، سایپا، رئیس سازمان استاندارد و نیروی انتظامی حضور داشتند. وزیر راه و شهرسازی نیز به منظور بررسی وضعیت جاده ها و آمار تصادفات جاده ای دعوت شده بود اما در نشست کمیسیون حضور نیافت.

وی در ادامه اظهار کرد: در این جلسه  نمایندگان سوالات وانتقادات زیادی نسبت به وضعیت خودروهای داخلی داشتند. همچنین به عدم رضایت مردم و افزایش شکایت به دلیل ایمن نبودن خودرو در برابر سرقت و کیفیت پایین خودروها اشاره شد. از آنجایی که انتقاد نمایندگان از وضعیت کیفیت و ایمنی خودروها از جهت سرقت بسیار زیاد بود، مقرر شد جلسات ادامه پیدا کند. به طوری که وزیر راه و شهرسازی هم در جلسه حاضر باشد و در خصوص ایمنی جاده‌ها توضیح دهد و خودروسازان نیز گزارشی از فعالیت، برنامه آینده برای اصلاح کیفیت و افزایش ایمنی خودرو در برابر سرقت ارائه دهند.

سخنگوی کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در ادامه تصریح کرد: رئیس سازمان استاندارد نیز گزارشی از کیفیت خودرو و قطعات مرتبط ارائه کرد که مورد پذیرش نمایندگان قرار نگرفت. اعتقاد داریم که این سازمان باید اشراف، نظارت و اقدامات لازم را داشته باشد تا وضعیت خودروهای داخلی بهتر شده و جلوی تولید خودروی بی کیفیت گرفته شود. وزیر صمت از برنامه دولت برای واگذاری سهامش در ایران خودرو و سایپا خبر داد که آگهی این واگذاری داده شده است.

وی در پایان تاکید کرد: همچنین در این جلسه تقاضای تحقیق و تفحص از استانداری خراسان شمالی با رای اکثریت اعضای کمیسیون به تصویب رسید که برای تصمیم گیری نهایی به صحن علنی خواهد رفت.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر