شنبه, خرداد 13, 1402
28.9 C
Rasht
خانهکافهجلسات کافه کارآفرینی هپی لندبرگزاری رویداد روانشناسی کارآفرینی

برگزاری رویداد روانشناسی کارآفرینی

كافه كارآفرینی هپی لند رویدادی با عنوان روانشناسی کارآفرینی را با سخنرانی دكتر كریم كیاکجوری در اقامتگاه گردشگری ماهسو برگزار كرد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند، كیاكجوری سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندر انزلی در رویداد روانشناسی کارآفرینی در مورد ویژگی های افراد كارآفرین گفت: تفکر مثبت مهم ترین ویژگی این افراد است؛ به این معنی نیست که فقط جنبه‌های مثبت هر کاری را ببینند، بلکه با وجود جنبه‌های منفی و درک آن، بیشتر روی جنبه‌های مثبت تمرکز داشته باشند و منطق وارانه نگاه کنند و همچنان دید مثبتی داشته باشند به مانند دیدن گل های رز که می‌دانیم خاری دارند اما جنبه مثبت گل رز، زیبایی و عطر آن را بیشتر پذیرا هستیم.

وی در ادامه سخنان خود در رویداد روانشناسی کارآفرینی اظهار داشت: ما باید مرکز کنترل درونی را به عنوان یک کارآفرین بدانیم و حفظ کنیم. همانگونه که شکست و پیشرفت‌ها تحت کنترل و نفوذ ما بوده پس نتایج هم دست ماست و در تئوری اسناد هم از آن نامبرده شده یعنی موفقیت را به خود فرد می‌دانیم؛ یعنی وقتی موفق بشویم می‌گوییم به خاطر خود ماست ولی اگر شکست بخوریم می‌گوییم عوامل بیرونی اثرگذار بوده، تئوری که امروزه در بین خیلی از افراد شایع است.

کیاکجوری از دیگر ویژگی‌های کارآفرینان را تحمل ابهام دانست و افزود: یعنی پذیرفتن عدم قطعیت که با ریسک پذیری رابطه مستقیمی دارد و برنامه ریزی در مورد آینده با عدم قطعیت همراه است. اما باید ریسک را بپذیرید تا موفق باشید، باید میل و نیاز به توفیق طلبی را در خود رشد بدهید و موفق‌خواه شوید یعنی مدام به دنبال هدف خود باشید و موفقیت را طلب کنید. در عین حال روحیه شکست ناپذیری بالاتری داشته باشید؛ برای مثال، کارآفرینان مدام شکست را تجربه می‌کنند و برای آن‌ها بی معنی است. شاید بتوانیم از شکست به عنوان یادگیری و تجربه نام ببریم.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندر انزلی ادامه داد: گرایش به جذابیت و نوآوری هم از دیگر ویژگی‌های افراد کارآفرین است. شما تا از ایده ای که به ذهن دارید استفاده نکنید و به کار نگیرید نمی‌توانید خلاقیت را تجربه کنید.

وی اضافه کرد: باید بدانید تاثیر مجموعه عملکرد کل، بیشتر از عملکرد یک فرد است؛ پس همراهی با تیم بسیار مهم و قابل اهمیت است. در نهایت با وجود تک تک این ویژگی‌ها اگر عاشق نباشید در این مسیر ذره‌ای به موفقیت نخواهید رسید. عاشق هدف‌های بزرگ و خدمت کردن به افراد باشید و به دنبال باز کردن گره ای تا بتوان به آسودگی قدم برداشت.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر