سه شنبه, مهر 12, 1401
25.9 C
Rasht
خانهبازارگردیبورسسقوط ۸۰۰۰ واحدی شاخص کل بورس

سقوط ۸۰۰۰ واحدی شاخص کل بورس

حال ناخوش بازار سرمایه همچنان ادامه دارد و شاخص کل بورس ریزش های پیاپی را تجربه می‌کند. البته شاخص کل با معیار هم وزن برای دومین روز متوالی روندی صعودی داشت.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، شاخص کل بورس امروز ۸۱۰۴ واحد ریخت و به رقم یک میلیون و ۴۵۱ هزار واحد رسید. اما شاخص کل با معیار هم وزن ۴۵۲ واحد افزایش را ثبت کرد و در رقم ۳۹۹ هزار و ۷۶ واحد ایستاد. در این بازار ۳۹۶ هزار معامله انجام گرفت که ۴۴ هزار و ۲۸۹ میلیارد ریال ارزش داشت.

صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پالایش نفت بندرعباس، پتروشیمی پردیس، پالایش نفت اصفهان، معدنی و صنعتی گلگهر و پالایش نفت تهران نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر منفی را روی بورس گذاشتند.

سوی دیگر بازار سهام هم روندی نزولی داشت. شاخص کل فرابورس هم با ۵۷ واحد کاهش در رقم ۱۹ هزار و ۴۴ واحد قرار گرفت. در این بازار ۱۵۸ هزار معامله به ارزش ۹۳ هزار و ۳۲۴ میلیارد ریال صورت پذیرفت.

پتروشیمی زاگرس، پلیمر آریاساسول، پالایش نفت لاوان و پالایش نفت شیراز نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر منفی و در مقابل بیمه پاسارگاد و تولید نیروی برق دماوند نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر مثبت را روی فرابورس داشتند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر