سه شنبه, مهر 12, 1401
20.8 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشسومین مرحله فروش یکپارچه خودرو در نیمه اول شهریور

سومین مرحله فروش یکپارچه خودرو در نیمه اول شهریور

به گفته سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، سومین نوبت فروش یکپارچه خودرو در نیمه نخست شهریور ماه برگزار می‌شود.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، امید قالیباف گفت: برگزاری سومین مرحله فروش یکپارچه خودروها در نیمه نخست شهریور ماه سال جاری انجام می‌شود. تاکنون ۱۱ خودرو از قرعه‌کشی خارج شده‌اند. در گروه صنعتی سایپا اکثر محصولات بدون قرعه کشی عرضه می‌شوند و فقط کوییک S و ساینا S همچنان به روش قرعه‌کشی به فروش می‌رسند.

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: حذف قرعه‌کشی در فرایند فروش یکپارچه خودروها به‌تدریج در حال انجام است. در گروه صنعتی ایران‌خودر نیز تاکنون چهار خودروی تارا در دو مدل دستی و اتوماتیک و دناپلاس توربوشارژر در دو مدل دستی و اتوماتیک بدون قرعه‌کشی عرضه می‌شوند. با اجرای طرح فروش یکپارچه خودروها، شاهد برقراری ثبات در بازار هستیم و از رفتارهای هیجانی و تقاضاهای کاذب کاسته شد.

عرضه پژو ۲۰۶ و پژو پارس در بورس کالا، پیشنهاد ایران‌خودرو است

این مقام مسئول در وزارت صمت، خاطر نشان کرد: گروه صنعتی ایران‌خودرو پیشنهاد کرده است که در گام بعدی، دو محصول پژو ۲۰۶ تیپ ۲ و پژو پارس وارد بورس شوند. این موضوع باید مورد بررسی و موافقت وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گیرد؛ بنابراین این مسئله فعلا تنها پیشنهاد گروه صنعتی ایران‌خودرو است.

لازم به ذکر است که مرحله دوم فروش یکپارچه خودروها در آستانه عید سعید غدیر خم، از ۲۵ تیرماه آغاز شد و تا سه روز ادامه یافت. طی سه روز مهلت ثبت‌نام دومین مرحله از فروش خودرو به صورت یکپارچه، بالغ بر شش میلیون و ۵۷ هزار نفر ثبت‌نام کردند که نسبت به مرحله اول ۵۰ درصد رشد ثبت‌نام را نشان می‌داد؛ سپس در اولین روز از مرداد ماه قرعه کشی انجام و نتایج فردای آن روز (دوم مردادماه) اعلام شد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر