پنجشنبه, شهریور 30, 1402
23.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیکشاورزیخرید تضمینی گندم از ۷ میلیون تن فراتر رفت

خرید تضمینی گندم از ۷ میلیون تن فراتر رفت

بر اساس اعلام وزیر جهاد کشاورزی، خرید تضمینی گندم از مرز ۷ میلیون تن عبور کرد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری مهر، سید جواد ساداتی نژاد ضمن اشاره به نزدیک شدن به روزهای پایانی برداشت گندم در کشور گفت: خرید تضمینی گندم از کشاورزان امروز مرز ۷ میلیون تن را پشت سر گذاشت و پیش‌بینی می‌کنیم که تا پایان فصل برداشت، حجم گندم خریداری شده به ۷ میلیون ۳۰۰ هزار تن برسد.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: افزایش تولید گندم نشان داد که حمایت از کشاورزان اثرگذار خواهد بود. با رهنمودهای مقام معظم رهبری در ابتدای سال، موضوع حمایت تضمینی از تولیدات داخلی در دولت به تصویب رسید و این امر انگیزه خوبی برای کشاورزان عزیز به وجود آورد.

ساداتی نژاد ادامه داد:  یکی از مؤثرترین اقدامات دولت در زمینه حمایت از کشاورزی، کاهش ۴۵ درصدی قیمت کودهای پایه بود. این کار موجب تقویت زمین‌های کشاورزی و در نتیجه افزایش راندمان تولید شد و علاوه بر گندم در افزایش تولید برنج، جو و ذرت نیز اثرگذار بود.

وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه حمایت از کشاورزان ادامه‌دار خواهد بود، اظهار داشت: ما این روند را ادامه می‌دهیم و زنجیره حمایت از تولید را توسعه و کامل خواهیم کرد و امیدواریم خروجی این حمایت‌ها یک اتفاق بسیار خوب را در زمینه خودکفایی در کالاهای اساسی در سال آینده رقم بزند.

وی یکی از اولویت‌های جهاد کشاورزی را حرکت به سمت پایداری در تولید گندم نان عنوان کرد و افزود: مصرف سالانه گندم ما حدود ۹ میلیون تن است و با توجه به سطح زیر کشت آبی در کشور، با اجرای برنامه‌ها و به‌ویژه کشت قراردادی قاعدتاً باید به پایداری در تولید و مصرف گندم نانی کشور برسیم.

ساداتی نژاد در پایان ابراز امیدواری کرد سال آینده تولید گندم به سطح پایداری برسد و این روند در سال‌های آینده نیز ادامه پیدا کند.

 

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر