سه شنبه, مهر 12, 1401
25.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشبرگزاری نخستین نمایشگاه خدمات کسب و کار ایران

برگزاری نخستین نمایشگاه خدمات کسب و کار ایران

به گفته معاون کسب و کار، تجارت و خدمات وزارت صمت، نخستین نمایشگاه خدمات کسب و کار ایران یکم تا چهارم شهریور برگزار خواهد شد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، علیرضا شاه میرزایی معاون کسب و کار، تجارت و خدمات وزارت صمت گفت: نخستین نمایشگاه خدمات کسب و کار ایران از یکم تا چهارم شهریور در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌شود. در این نمایشگاه شرکت‌های متعددی که ارائه دهنده خدمات کسب و کار هستند با سامانه‌های خود حضور خواهند یافت.

وی افزود: رونمایی از پلتفرم یا بازار خدمات کسب و کار، همچنین مدیریت زنجیره تامین، ارائه خدمات حقوقی کاریابی و روانشناسی کسب و کار، از جمله خدماتی هستند که توسط شرکت‌های کسب و کار خصوصی راه اندازی شده و در این نمایشگاه در معرض دید عموم گذاشته می‌شود.

شاه‌میرزایی به ایجاد سایتی از سوی وزارت صمت اشاره کرد و گفت: این سایت به معرفی مجموعه‌هایی که در حوزه خرید شفاف و تامین تسهیلات به صورت زنجیره‌ای برای خرید کالا اقدام می‌کنند، می‌پردازد. نام این سایت”توان خرید” بوده که پیشتر با نام “خرید شفاف” شناخته می‌شد.

این مقام مسوول اضافه کرد: با حذف واسطه‌ها، ارائه کد رهگیری و شناسه کالا و همچنین اسناد فروش در سامانه خرید شفاف و کنترل قیمت و اصالت کالا، با توجه به اینکه تسهیلات خرید نیز به آن اضافه شد به “توان خرید” تغییر نام یافت و مصرف کنندگان می‌توانند از طریق تسهیلات دریافتی به این طرح ملحق شوند.

معاون کسب و کار، تجارت و خدمات وزارت صمت خاطرنشان‌کرد: تاکنون پنج بانک و تعداد زیادی از تولید کنندگان به این طرح پیوسته‌اند. در مرحله نخست باید ثبت نام از سوی متقاضیان که زوج‌های جوان و خبرنگاران هستند انجام گیرد تا اسامی به بانک‌ها فرستاده شود.

وی  در پایان گفت: اکنون تامین مالی برای ۲۰۰ هزار خانوار انجام گرفته و به‌تدریج به هر میزان که منابع مالی توسط بانک‌ها افزایش پیدا کند، گروه‌های هدف نیز اضافه می‌شوند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر