سه شنبه, مهر 12, 1401
20.5 C
Rasht
خانهتحلیل خبریاجرای احکام حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی از شهریورماه

اجرای احکام حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی از شهریورماه

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اجرایی شدن احکام حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی از شهریورماه خبر داد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایرنا، «محمدهادی زاهدی وفا» اظهار کرد: احکام حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی از شهریورماه در پرونده شخصی آن‌ها اصلاح و حقوقشان از همان ماه اعمال خواهد شد. دولت برنامه‌های رفاهی دیگری هم برای بهبود وضع معیشت بازنشستگان در نظر گرفته است.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: پیش‌بینی ما این است که بتوانیم شرکت‌های سرمایه‌گذاری را  در هر استان به صورت شرکت‌های تعاونی نوع دوم یا سهامی عام تحت عنوان «شرکت‌های سرمایه‌گذاری پیشرفت ایران» تاسیس کنیم. با عرضه سهام این شرکت‌های تعاونی، حق تقدم عضویت در آن، با بازنشستگان ما خواهد بود.

بر اساس این گزارش، مصوبه شورای‌عالی کار درباره افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی تصویب و از سوی سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به سازمان تأمین اجتماعی جهت اجرا از شهریورماه امسال ابلاغ گردید. براساس این مصوبه، مستمری بازنشستگان سایر سطوح ۳۸ درصد به اضافه ۵۱۵ هزار تومان مبلغ ثابت افزایش می‌یابد.

قبلاً مصوبه که در سایر سطوح برای بازنشستگان در نظر گرفته شده بود، برای بازنشستگانی که تا سقف ۱۰ میلیون تومان دریافت می‌کردند، ۱۰ درصد افزایش به علاوه ۶۵۰ هزار تومان بود و برای بازنشستگانی که بالاتر از ۱۰ میلیون تومان دریافت می‌کردند ۱۰ درصد افزایش بود.

این مصوبه در خردادماه بر اساس قانون اجرا گردید اما با تأکید رئیس‌جمهور برای رسیدگی به وضعیت بازنشستگان و تفویض اختیار به هیات‌امنای تأمین اجتماعی، سایر سطوح حقوق بازنشستگان طبق مصوبه شورای‌عالی کار و ماده ۹۵ قانون تأمین اجتماعی اضافه می‌شود.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر