یکشنبه, مهر 3, 1401
18.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشاز سامانه جدید حمایت برای بازبینی دهک بندی خانوارها رونمایی شد

از سامانه جدید حمایت برای بازبینی دهک بندی خانوارها رونمایی شد

با فعال شدن سامانه جدید «حمایت» وزارت رفاه، سرپرستان خانوار می‌توانند دهک اقتصادی خانوار و توضیحات در مورد علت دریافت یا عدم دریافت یارانه را به همراه اسامی اعضای خانوار خود ببینند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری فارس،‌ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره سامانه جدید درخواست بازبینی دهک بندی خانوارها اعلام کرد: سامانه جدید حمایت با نشانی اینترنتی http://hemayat.mcls.gov.ir فعال شده است. بنابراین سرپرست هر خانوار می‌تواند دهک اقتصادی خانوار و توضیحات در خصوص علت دریافت یا عدم دریافت یارانه را به همراه اسامی اعضای خانوار خود مشاهده کند.

همچنین امکان مشاهده اطلاعات شناسنامه اقتصادی خانوار در سه بخش اطلاعات خرید از کارت بانکی، اطلاعات خودرو و اطلاعات درآمد به صورت تفکیک شده و مجزا فراهم گردیده است. کاربرانی که درخواست بررسی مجدد این اطلاعات را دارند می توانند نسبت به ثبت درخواست خود در مراحل مجزا و به صورت تفکیک شده اقدام کنند.

از دیگر امکانات سامانه جدید حمایت ارائه توضیحات شفاف و تکمیلی در مراحل مختلف در خصوص مأخذ داده‌ها و علت ایرادات احتمالی از دید کاربر، پیش بینی امکان ثبت وضعیت‌های خاص نظیر بیماران خاص یا معلولان گرامی در بخش ثبت درخواست بررسی است. البته استانداردهای امنیتی جهت حفظ حریم شخصی و محرمانه ماندن اطلاعات کاربران نیز به طور کامل رعایت برقرار خواهد بود.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در ادامه این اطلاعیه از هموطنانی که قبلا درخواست بررسی مجدد دهک بندی خانوار خود را ثبت کرده‌اند، دعوت به عمل آورده برای مشاهده نتایج بررسی‌ها براساس اطلاعات به روزرسانی شده شناسنامه اقتصادی خانوار به نشانی اینترنتی hemayat.mcls.gov.ir مراجعه کنند.

ناگفته نماند که برای خدمت رسانی بهتر، سرپرستان خانواری که رقم آخر کد ملی آن‌ها عدد زوج است در روزهای زوج و سرپرستان خانواری که رقم آخر کد ملی آن‌ها عدد فرد است، در روزهای فرد می‌توانند به این وبگاه مراجعه کنند.

سایر هموطنان نیز از روز شنبه پنجم شهریور می‌توانند بدون محدودیت زمانی برای مشاهده اطلاعات دهک، شناسنامه اقتصادی و ثبت درخواست بررسی وارد سامانه جدید حمایت شوند.

گفتنی است سامانه‌ای که قبلا فعال بود صرفا قابلیت دریافت یک درخواست بازبینی کلی به شناسنامه اقتصادی خانوار بدون ارجاع به زیربخش مورد نظر را داشت. در حالی که در سامانه جدید حمایت افراد می‌توانند نسبت به تک تک بخش‌های داده‌ای مانند اطلاعات خودرو، اطلاعات تراکنش‌های بانکی به صورت مجزا اعتراض خود را ثبت کنند و درخواست بازبینی دهند. این مهم کمک خواهد کرد تا فرآیند رسیدگی و تصمیم‌گیری دقیق‌تر انجام پذیرد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر