سه شنبه, مهر 12, 1401
25.9 C
Rasht
خانهبازارگردینفت و انرژینظر اولیانوف درباره صادرات نفت ایران پس از امضای برجام

نظر اولیانوف درباره صادرات نفت ایران پس از امضای برجام

به اعتقاد نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین المللی در وین، پس از امضای توافق هسته‌ای، ایران می‌تواند کمی بیش از یک میلیون بشکه نفت وارد بازار کند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از تصویر اقتصاد، میخائیل اولیانوف، نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین المللی در وین در نشستی که در محل گروه رسانه‌ای آر تی روسیه برگزار شد، گفت: اگر تحریم‌های نفتی ایران از سوی آمریکا لغو شود، صادرات نفت ایران به بازارهای جهانی تنها اندکی بیش از یک میلیون بشکه خواهد بود.

او در ادامه گفت: اگر تحریم‌های آمریکا علیه ایران برداشته شود، احتمالاً سال آینده باید تلاش کنند تا صنعت نفت خود را تا حدودی مدرن کنند؛ چرا که صنعت نفت ایران به دلیل تحریم‌ها در وضعیت ایده آل خود قرار ندارد.

اولیانوف تصریح کرد: یک میلون بشکه نفت اضافی، اندکی بیش از یک درصد از تولید جهانی خواهد بود.

بر اساس این گزارش کارشناسان معتقدند پس از این اقدامات، ایران می‌تواند تولیدات نفتی خود را نه تنها به ۲.۵ میلیون بشکه برساند؛ بلکه قادر است تا آن را روزانه به بیش از ۳.۹ میلیون بشکه افزایش دهد. پیشتر خبرگزاری رویترز در گزارشی آورده بود: طبق اعلام شرکت‌هایی که جریان خرید و فروش نفت را دنبال می‌کنند، صادرات نفت ایران در ماه‌های ژوئن و ژوئیه افزایش یافته و این روند می‌تواند در این ماه هم ادامه یابد.

شرکت بین‌المللی SVB تخمین می‌زند که صادرات نفت ایران در ماه ژوئیه با افزایش ۱۱۰ هزار بشکه‌ای در روز نسبت به ماه پیش از خود، به ۸۱۰ هزار بشکه در روز رسیده باشد. در حالی که قیمت‌های بالای نفت، فشار بر تهران را برای دستیابی به توافق هسته‌ای کاهش داده است. در صورت به نتیجه رسیدن مذاکرات احیای توافق، به ایران امکان می‌دهد فروش خود را فراتر از چین، به خریداران سابق خود در کره جنوبی و اروپا هم افزایش دهد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر