یکشنبه, مهر 3, 1401
18.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشنوبت به افزایش نرخ عوارض فرودگاهی رسید

نوبت به افزایش نرخ عوارض فرودگاهی رسید

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: هزینه عوارض فرودگاهی در پروازها ۷ سال است تغییری نداشته و پیشنهاد افزایش این نرخ را برای پروازهای داخلی و خارجی داده‌ایم.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از 9 صبح، حمیدرضا سیدی اظهار داشت: در حال حاضر در پروازهای داخلی روی بلیت هواپیما ۷ هزار تومان و در پروازهای خارجی ۳۵ هزار تومان عوارض فرودگاهی دریافت می‌شود. این نرخ در ۷ سال اخیر بدون تغییر مانده است و ما پیشنهاد افزایش این نرخ به ۵ درصد در پروازهای داخلی و ۷ درصد در پروازهای خارجی را داده‌ایم.

وی افزود: تاکنون چندین بار برای افزایش هزینه عوارض فرودگاهی روی بلیت هواپیما درخواست کرده‌ایم. آخرین افزایش عوارض فرودگاهی در سال ۹۴ بوده و تاکنون با وجود پیشنهادهای ارائه شده افزایش نداشته‌ که این افزایش قیمت، امسال در کمیسیون اقتصادی مجلس مورد تصویب قرار گرفت.

بر اساس این گزارش در صورت افزایش قیمت هزینه عوارض فرودگاهی به ۵ درصد در پروازهای داخلی و ۷ درصد در پروازهای خارجی، شاهد افزایش چندبرابری این نرخ خواهیم بود. به عنوان مثال برای یک پرواز داخلی با بلیط 700 هزار تومان باید به جای 7 هزار تومان عوارض فرودگاهی، مبلغ 35000 تومان بپردازید. باید دید در این شرایط سخت اقتصادی درخواست افزایش چندین برابری عوارض فرودگاهی چه توجیهی دارد!

وی درخصوص بدهی ایرلاین‌ها‌ گفت: با پیگیری‌های انجام شده تمامی ایرلاین‌ها بدهی خود را تقسیط یا صفر کرده‌اند، اما هنوز سه ایرلاین دیگر بدهکارند.

سیدی همچنین با اشاره به پرداخت ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای ساخت و بهسازی باند ۲۹چپ مهرآباد، گفت: این پروژه تا یک ماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها با بیان اینکه طبق اساس نامه، امکان ساخت فرودگاه جدید وجود ندارد، اظهار کرد: کشور نیاز به ۵۵۰ فروند هواپیما دارد و فرودگاه‌ها را برای این ظرفیت آماده می‌کنیم.

منبع9 صبح
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر