یکشنبه, مهر 3, 1401
18.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشمالیات بر خانه های خالی تا ۱۰ شهریور تعیین تکلیف می شود

مالیات بر خانه های خالی تا ۱۰ شهریور تعیین تکلیف می شود

بر اساس اعلام معاون درآمدهای سازمان مالیاتی، فهرست نهایی خانه های خالی مشمول مالیات تا ۱۰ شهریور مشخص خواهد شد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری مهر، محمدتقی پاکدامن، معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور درباره تعیین تکلیف مالیات بر خانه های خالی گفت: وزارت راه و شهرسازی اطلاعات حذفی فهرست ۵۱۵ هزار واحد مسکونی خالی را که برای آن‌ها پرونده مالیاتی تشکیل شده در اختیار سازمان مالیاتی می‌گذارد و این سازمان برای موارد باقی مانده، برگه مطالبه مالیات صادر خواهد کرد.

معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی با ارائه توضیحات بیشتر درباره بانک اطلاعاتی مربوط به مالیات بر خانه های خالی اظهار داشت: بر اساس اطلاعاتی که به سازمان امور مالیاتی از خانه‌های خالی واصل شده و برای مالکان نیز پیامک مربوط به خانه خالی ارسال شده است، برخی مؤدیان معترض بودند. بنابراین مهلت یک ماهه‌ای برای رسیدگی به این اعتراض‌ها در نظر گرفته شد.

وی افزود: از کسانی که عدم پذیرش دارند درخواست می‌کنیم برای اعلام عدم پذیرش وارد سامانه سازمان مالیاتی، شوند و در آنجا به سامانه راه و شهرسازی هدایت خواهند شد و در آنجا امکان اصلاح اطلاعات خود را خواهند داشت.

پاکدامن در پایان تأکید کرد: برای همه کسانی که پیامک مالیات واحد مسکونی خالی رفته و معترض هستند این امکان وجود دارد که از طریق درگاه سازمان، عدم پذیرش بزنند و اطلاعات را در سامانه وزارت راه و شهرسازی به روز رسانی کنند. ناگفته نماند که بعد از ۱۰ شهریور دیگر این امکان وجود ندارد و مالیات بر خانه های خالی تعیین تکلیف خواهد شد و اعتراضات در فرایند دادرسی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر