سه شنبه, مهر 12, 1401
21.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشموجودی برنج کشور پاسخگوی هر میزان تقاضا خواهد بود

موجودی برنج کشور پاسخگوی هر میزان تقاضا خواهد بود

معاون بازرگانی خارجی شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد: موجودی برنج کشور برای هر میزان تقاضای بازار کافی خواهد بود و کمبودی در این زمینه وجود ندارد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری مهر، امیر طالبی در مورد موجودی برنج کشور گفت: بخشی از نیازهای بازار برنج کشور از طریق واردات تأمین می‌گردد. این شرکت در کنار بخش خصوصی، مطابق با تکالیف ابلاغی و سیاست‌های تنظیم بازار، انواع برنج خارجی را وارد کشور می‌کند. این برنج‌ها تحت نظر دستگاه‌های نظارتی از طریق شبکه‌های توزیع سراسری به نحوی که مستقیماً به دست مردم برسد، در بازار توزیع می‌شود.

معاون بازرگانی خارجی شرکت بازرگانی دولتی ایران ادامه داد: موجودی برنج کشور برای هر میزان تقاضای بازار کافی است. بخشی از افزایش قیمت برنج در کشور به دلیل رشد هزینه‌های تولید است. ضمن اینکه افزایش ۲۵ درصدی قیمت برنج در مبادی وارداتی طی ماه‌های اخیر بر رشد قیمت این محصول در داخل کشور تأثیر گذاشت.

وی افزود: شرکت بازرگانی دولتی ایران در راستای تنظیم بازار برنج، اقدام به واردات برنج از مبادی کشورهای هند، پاکستان و تایلند می‌کند. شروع فصل برداشت و افزایش عرضه برنج داخلی به بازار، طبیعتاً در کاهش قیمت این محصول مؤثر خواهد بود؛ هرچند قیمت برنج خارجی در کشور افزایش چندانی به خود ندیده است.

طالبی با اشاره به اینکه در حال حاضر، شرایط خاصی در بازارهای بین‌المللی کالاهای اساسی حاکم است، خاطرنشان کرد: فرا رسیدن فصل برداشت برنج در کشورهای تولیدکننده و افزایش عرضه آن در بازارهای جهانی، بر کاهش قیمت این محصول مؤثر خواهد بود. ضمن اینکه تمایل برای افزایش ذخایر برنج و سایر کالاهای اساسی از سوی بسیاری از کشورهای جهان را نیز باید در ثبات نسبی یا نوسانات احتمالی قیمت‌ها تأثیرگذار دانست.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر