دوشنبه, مهر 11, 1401
26.9 C
Rasht
خانهاستارت آپنماینده مجلس از بی‌توجهی به استارتاپ های بیمه ای انتقاد کرد

نماینده مجلس از بی‌توجهی به استارتاپ های بیمه ای انتقاد کرد

عضو هیئت رئیسه مجلس گلایه خود را از انحصارگرایی بیمه مرکزی در خصوص استارتاپ های بیمه ای مطرح کرد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری مهر، محسن پیرهادی گفت: شرکت های دانش بنیان و استارتاپ های بیمه ای و پلتفرم‌های ایرانی آن‌ها در معرض نابودی قرار دارند. متأسفانه این حاصل عملکرد بیمه مرکزی است که نهادهای بالادستی دولتی را به لابی‌گری با این شرکت‌ها متهم می‌کند.

وی افزود: بیمه مرکزی با انحصاری که به عنوان نهاد ناظر به یک شرکت خود تأسیس داده است، کسب‌وکارهای دانش بنیان و استارتاپی آنلاین را از همکاری مستقیم با نمایندگان بیمه و حتی خود شرکت‌های بیمه منع کرده و هر گونه صدور بیمه‌نامه را منحصر به همکاری اجباری با این شرکت می‌کند.

نماینده مردم تهران در مجلس یازدهم ادامه داد: ما در مجلس با این اقدام و رویه انحصار بیمه مرکزی مخالف هستیم و کارگروه اقتصاد دیجیتال به موقع در این ماجرا ورود کرده است.

وی تصریح کرد: ظاهراً با تصمیمات کارگروه اقتصاد دیجیتال، فعالیت این سامانه بیمه مرکزی فعلاً متوقف شده است. اما مسئولان بیمه مرکزی به تصمیمات نهادهای بالادستی کاملاً بی توجهی می‌کنند.

پیرهادی گفت: بیمه مرکزی نمی‌تواند با متخلف نامیدن صفر تا صد کسب ‌وکارهای دانش بنیان، بعضی تصمیمات نهادهای بالادستی را نتیجه «لابی‌گری» این کسب‌وکارها با دولتی‌ها بخواند.

عضو هیئت رئیسه مجلس یادآور شد: این اتهامات تنها متوجه دانش بنیان ها نیست بلکه دولت را هدف قرار می‌دهد. با توجه به اینکه کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال ذیل دولت تعریف شده است و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزیر امور اقتصادی و دارایی، وزیر صنعت، معدن و تجارت، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و رئیس‌کل بانک مرکزی در آن عضویت دارند، امیدوار هستیم که تغییری در اقدام بیمه مرکزی به وجود آید.

وی بیان کرد: استارتاپ های دانش بنیان ایرانی نقش بزرگی را در چند سال اخیر ایفا کرده‌اند. یکی از مهمترین دستاوردهای این شرکت های دانش بنیان و فناوری‌محور، اشتغالزایی است. آن‌ هم برای نیروهای جوان، نخبه و تحصیلکرده‌ای که حفظ آن‌ها در کشور منافع جانبی بیشتری را هم به همراه داشته است.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر