جمعه, مهر 8, 1401
26.9 C
Rasht
خانهبازارگردیبورسواریز سود سنواتی 7.5 میلیون سهامدار

واریز سود سنواتی 7.5 میلیون سهامدار

جدیدترین آمار مربوط به واریز سود سنواتی توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه اوراق بهادار حکایت از واریز سود سنواتی 7.5 میلیون سهامدار دارد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری فارس، طبق اعلام شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، سمات، از ابتدای سال تا امروز، ۱۱۱ شرکت بورسی سود سنواتی سهامداران را معادل ۱۵۳۲ هزار میلیارد تومان از طریق سجام به حسابشان واریز کرده‌اند.

در بین ۱۱۱ شرکت بورسی، شرکت پتروشیمی فن آوران با پرداخت بیش از ۱۴۰ میلیارد تومان سود رسوبی به حدود ۹ هزار سهامدار بیشترین مبلغ و شرکت لیزینگ پارسیان با واریز حدود ۹ میلیارد تومان به حدود ۲ میلیون سهامدار بیشترین تعداد سهامدار را در پرداخت سود سنواتی به خود اختصاص داده است.

همچنین در این بازه زمانی ۱۳۶ شرکت بورسی بیش از ۱۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان سود سهامداران خود را که حدود ۲۵ میلیون نفر بوده‌اند، بدون مراجعه به بانک از طریق سجام پرداخت کرده‌اند.

در سال‌های گذشته، بخش مهمی از سود سنواتی سهامداران در حساب شرکت‌ها باقی می‌ماند و سهامداران سودهای خود را نمی‌گرفتند. اما با پیگیری‌های رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار این موضوع روی ریل افتاد و پیگیری‌ها برای پرداخت سود سنواتی همچنان ادامه خواهد داشت.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر