دوشنبه, مهر 11, 1401
26.9 C
Rasht
خانههشتگ مجلسنامه نمایندگان مجلس به وزیر کشاورزی درباره خرید تضمینی خرما

نامه نمایندگان مجلس به وزیر کشاورزی درباره خرید تضمینی خرما

نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی از ارسال نامه ای به وزیر جهاد کشاورزی درباره خرید تضمینی خرما خبر داد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، ابراهیم رضایی نماینده دشستان گفت: نامه‌ای با امضای ۱۶۰ نفر از نمایندگان مجلس به وزیر کشاورزی درباره خرید تضمینی خرما داده شده است. متن این نامه را در زیر می‌خوانید:

«جناب آقای ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی

سلام علیکم

احتراما همانگونه که مستحضرید ایران با تولید سالانه بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن خرما، از کشورهای پیشرو در زمینه تولید این محصول استراتژیک به شمار می‌رود.

طی سالیان اخیر هزینه تمام شده تولید خرما به طور سرسام آوری بالا رفته اما قیمت آن متناسب با هزینه‌ها تنظیم نشده است؛ تا جایی که بعضا نخل داران متضرر شده و با چالش‌های جدی مواجه شده‌اند.

با عنایت به خسارت‌های سنگین وارده بر کشاورزان در سیل اخیر و نیز خسارت‌های دو سال گذشته و از آنجا که یکی از راه‌های کمک به ثبات و پایداری در حوزه کشاورزی، خرید تضمینی محصولات کشاورزی است، انتظار می رود وزارت جهاد کشاورزی ضمن مداخله در بازار و خرید تضمینی خرما، از کشاورزان و نخل داران حمایت عملی کند.

بر این اساس پیشنهاد می‌شود جهت تنظیم قیمت خرما در سال جاری و حمایت از نخل داران، قیمت تضمینی خرید خرما برای هر کیلو حداقل ۲۰ هزار تومان تعیین شود و سازمان تعاون روستایی با حضور فعال در بازار خرما، مانع وارد شدن زیان‌های بیشتر به نخل داران و کشاورزان شود.»

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر