سه شنبه, مهر 12, 1401
25.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیتجارترشد ۲۲ درصدی مبادلات تجاری ایران و چین

رشد ۲۲ درصدی مبادلات تجاری ایران و چین

مبادلات تجاری ایران و چین در ۷ ماهه نخست سال جاری میلادی ۲۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایرنا، طبق اعلام گمرک چین، مبادلات تجاری ایران و چین در ۷ ماه نخست سال جاری میلادی به ۹ میلیارد و ۶۷۰ میلیون دلار رسید.

مبادلات ایران و چین در ماه‌های ژانویه تا جولای امسال رشد ۲۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است. این دو کشور در ماه‌های ژانویه تا جولای ۲۰۲۱ بالغ بر ۷ میلیارد و ۸۹۰ میلیون دلار مبادلات تجاری انجام داده‌اند.

واردات چین از ایران در ۷ ماه نخست ۲۰۲۲ به ۴ میلیارد و ۴۷۰ میلیون دلار رسیده که این رقم رشد ۲۳ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد. چین در ماه‌های ژانویه تا جولای ۲۰۲۱ بالغ بر ۳ میلیارد و ۶۳۰ میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده بود.

صادرات چین به ایران در ماه‌های ژانویه تا جولای ۲۰۲۲ نیز رشد ۲۲ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل به ثبت رساند و به ۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار رسیده است. چین در ۷ ماهه سال قبل ۴ میلیارد و ۲۶۰ میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود.

بر اساس این گزارش تراز تجاری ایران و چین در ۷ ماهه نخست سال جاری میلادی به میزان ۷۳۰ میلیون دلار به نفع چین بوده است.

کل تراز تجاری چین با دنیا در ۷ ماهه نخست امسال مثبت ۴۸۱ میلیارد دلار برآورد شده است. چین‌ در ۷ ماهه نخست سال جاری میلادی ۳۶۴۳ میلیارد دلار با کشورهای جهان مبادله تجاری انجام داده که این رقم گویای رشد ۱۰.۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل است. این کشور در ۷ ماهه نخست امسال ۲۰۶۲ میلیارد دلار کالا صادر و ۱۵۸۱ میلیارد دلار کالا وارد کرده است. صادرات چین در این دوره ۱۴.۶ درصد و واردات این کشور ۵.۳ درصد رشد داشته است.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر