سه شنبه, مهر 12, 1401
20.5 C
Rasht
خانههشتگ مجلسفعالیت تولیدکنندگان متعدد مانع ایجاد انحصار در صنعت لوازم خانگی

فعالیت تولیدکنندگان متعدد مانع ایجاد انحصار در صنعت لوازم خانگی

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: در صنعت لوازم خانگی ایران تولیدکنندگان متعددی از بخش خصوصی کشور فعالیت می‌کنند که این امر مانع ایجاد انحصار در این صنعت شده است.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری فارس، علی جدی با اشاره به برگزاری نشست مشترک میان تولیدکنندگان لوازم خانگی و مقامات وزارت صنعت، معدن و تجارت، اظهار کرد: در حال حاضر صنعت لوازم خانگی ایران تولیدکنندگان متعددی دارد که از میان بخش خصوصی کشور در حال فعالیت هستند. همین مسئله همانند سدی محکم در برابر ایجاد انحصار در این صنعت خواهد بود.

وی افزود: علاوه بر این مسئله، در طول سال‌‎های اخیر تولیدکنندگان فعال در صنعت لوازم خانگی از ظرفیت تحریم‌های اقتصادی نهایت بهره را برده‌اند و در تولید کمی لوازم خانگی تولید داخل به موفقیت‌های بسیار خوبی رسیده‌اند. در حال حاضر این ظرفیت وجود دارد که تولیدکنندگان داخلی در آینده‌ای نه چندان دور بازار لوازم خانگی کشور را به طور کامل تامین کنند.

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت محدود صادرات محصولات لوازم خانگی ایرانی، تصریح کرد: با توجه به پیشرفت‌های صورت گرفته در صنعت لوازم خانگی کشور، انتظار داریم تولیدکنندگان این حوزه عرضه تولیدات باکیفیت خود را تنها محدود به بازارهای لوازم خانگی داخلی نکنند. تولیدکنندگان لوازم خانگی باید برای افزایش صادرات محصولات به کشورهای منطقه برنامه‌ریزی داشته باشند.

جدی با بیان اینکه ترکیه بخشی از بازارهای لوازم خانگی منطقه را از طریق صادرات محصول، در دست گرفته، اضافه کرد: در حال حاضر تامین به موقع و ارزان مواد اولیه از جمله موانع مهم پیش روی صنعتگران حوزه لوازم خانگی محسوب می‌شود.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر