سه شنبه, مهر 12, 1401
21.9 C
Rasht
خانهمناطق آزادافتتاح ۷۱ پروژه صنعتی و عمرانی در مناطق آزاد به مناسبت هفته...

افتتاح ۷۱ پروژه صنعتی و عمرانی در مناطق آزاد به مناسبت هفته دولت

فاز دوم افتتاح و کلنگ‌زنی ۷۱ پروژه سرمایه‌گذاری صنعتی و عمرانی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور، چهارشنبه (۹ شهریورماه) به‌صورت هم‌زمان و با فرمان رئیس‌جمهور از طریق ویدئوکنفرانس آغاز خواهد شد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایرنا، در خردادماه سال جاری اجرای بیش از ۶۱ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و افتتاح ۸۲ پروژه صنعتی، عمرانی و کشاورزی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور صورت گرفت. حالا به مناسبت هفته دولت برای دومین بار افتتاح و کلنگ‌زنی هم‌زمان ۷۱ پروژه سرمایه‌گذاری صنعتی و عمرانی در این مناطق انجام خواهد شد.

در فاز دوم افتتاح پروژه‌ها در دولت سیزدهم، ۴ منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی (کیش، ارس، انزلی و اروند) و ۵ منطقه ویژه اقتصادی (انرژی پارس، سهلان، ارگ جدید بم، پتروشیمی و لرستان) با مجموع سرمایه‌گذاری یک میلیون و ۱۸۰ هزار میلیارد ریال به‌صورت هم‌زمان افتتاح یا کلنگ‌زنی می‌شوند.

در این فاز، بهره‌برداری از ۵۱ پروژه با ارزش بیش از ۶۳ هزار میلیارد ریال و اشتغالزایی برای ۱۷ هزار و ۷۴۱ نفر انجام می‌گیرد. از این تعداد برای پنج هزار و ۷۴۳ نفر به‌صورت مستقیم و ۱۱ هزار و ۹۹۸ نفر به‌صورت غیرمستقیم اشتغال‌زایی ایجاد می‌شود.

همچنین از مجموع ۲۰ پروژه‌ای که در مناطق آزاد (ارس و انزلی) و مناطق ویژه اقتصادی (انرژی پارس، سهلان و لرستان) کلنگ‌زنی می‌شود، برای ۲ هزار و ۸۰۶ نفر به‌صورت مستقیم و برای ۲ هزار و ۴۸۹ نفر اشتغال‌زایی غیرمستقیم را به همراه می‌آورد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر