سه شنبه, مهر 12, 1401
20.8 C
Rasht
خانهبازارگردیبورسچگونگی خرید خودرو در بورس کالا

چگونگی خرید خودرو در بورس کالا

طبق اطلاعیه بورس کالای ایران، روز یکشنبه ۶ شهریور ماه در بورس کالای ایران شاهد عرضه ۵۰۰ دستگاه خودروی هایما S۷ خواهیم بود.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایلنا، یکشنبه (۶ شهریور ماه) برای اولین بار محصولات ایران خودرو در بورس کالای ایران قابل خرید خواهد بود. در نخستین مرحله، ۳۰۰ دستگاه هایما S۷ مشکی و ۲۰۰ دستگاه هایما S۷ سفید عرضه می‌شود.

براساس اطلاعیه عرضه، هر کد ملی صرفا مجاز به ثبت سفارش در یک کد عرضه خودرو است. قیمت پایه هایما S۷ تولیدی ایران خودرو در بورس کالای ایران ۷۴۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

همچنین در این اطلاعیه اشاره شده، صدور سند و شماره‌گذاری خودرو فقط به اسم شخص خریدار صورت می‌پذیرد. خریداران برای تحویل خودرو باید همزمان با تسویه مبلغ معامله در بورس کالا با مراجعه به سایت فروش اینترنتی ایران خودرو و در زمان مقرر که طی پیامک اطلاع رسانی خواهد شد، اقدام به ایجاد و تکمیل صفحه شخصی کنند. همچنین ضمن انتخاب یکی از نمایندگی‌های مجاز ایران خودرو، بیمه‌گر را نیز انتخاب و در نهایت واریز وجوه هزینه‌های جانبی را انجام دهند.

این هزینه‌ها در دو بخش تعریف شده که اولین بخش در مجموع ۱۳ درصد مبلغ معامله است که شامل ۶ درصد مالیات بر ارزش افزوده، ۳ درصد عوارض شهرداری، ۳ درصد مالیات و عوارض شماره‌گذاری و یک درصد مالیات نقل و انتقال ماده ۳۰ قانون دائمی مالیات برارزش افزوده بوده و براساس مبلغ معامله محاسبه و اعلام می‌شود.

بخش دیگر هزینه‌ها در مجموع به مبلغ ۴۲ میلیون و ۳۴ هزار و ۵۰۰ ریال شامل موارد زیر خواهد بود:

– هزینه هوشمندسازی، صدور و ارسال کارت خودرو و کارت سوخت به مبلغ یک میلیون و ۹۸ هزار و ۵۰۰ ریال

– هزینه خدمات پست به مبلغ ۱۶۳ هزار و ۵۰۰ ریال

– هزینه تولید پلاک و شماره گذاری به مبلغ ۲ میلیون و ۶۳۵ هزار ریال

– هزینه بیمه شخص ثالث به مبلغ ۳۸ میلیون و ۱۳۷ هزار و ۵۰۰ ریال

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر