یکشنبه, مهر 3, 1401
18.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیصنعتدلیل ارزانی برخی لوازم خانگی خارجی نسبت به داخلی ها

دلیل ارزانی برخی لوازم خانگی خارجی نسبت به داخلی ها

دبیر کل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران علت ارزانی برخی کالاهای قاچاق را نسبت به کالاهای تولید داخل نبود مسئولیتی پای آن‌ها دانست.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، عباس هاشمی در خصوص ارزانی برخی لوازم خانگی خارجی گفت: هر روش مقابله با قاچاق روش خوبی‌ به حساب می‌آید و تولید کنندگان با آن همراهی می‌کنند. بحث‌های مربوط به شناسه کالا، کد رهگیری، سامانه جامع گارانتی و سامانه جامع تجارت برای شفاف‌سازی در دستور کار قرار دارد. نماد شفافیت را نیز انجمن پیشنهاد داده که باید با سامانه‌های موجود ارتباط پیدا کند.

وی ادامه داد: برای مقابله با قاچاق باید هزینه قاچاق افزایش یابد. علت اینکه برخی لوازم خانگی خارجی قاچاق ارزان تر از تولید داخل شده این است که مسئولیتی پای آن نیست. برای مثال مدتی که ارز دولتی به برخی کالاها اختصاص پیدا می‌کرد، کالاهای اساسی قاچاق و ارزان فروشی می‌شد و بعد به جای آن واردات برخی کالاهای قاچاق به کشور صورت می‌گرفت و قاچاقچی از هر دو سود می‌برد. بنابراین کالا را زیر قیمت تولید داخل که با موانع زیادی مواجه است به فروش می‌رساند.

هاشمی با بیان اینکه کالای قاچاق یکی از رقبای تولید داخل است، گفت: حتی برخی کالاهای قاچاق با بیمه و خدمات فروخته می‌شود. بنابراین نیازمند عزم جدی برای مقابله با آن‌ها هستیم.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر