شاید این سوال به ظاهر ساده باشد اما در عمل به شدت دشوار است. کتاب قدرت تمرکز اثر جک کنفیلد با ترجمه مرجان اندرودی و عباس چینی به همین سوال بیشتر می‌پردازد.

شما باید بدانید نحوه عمل عادات واقعا چگونه است و چگونه باید عادات خود را شناسایی کنید. پس در مرحله اولیه شناخت مهم خواهد بود، آن وقت است که شما به فرمول طلایی دست پیدا کرده‌اید و حال می‌توانید برای بهبود عادات کاری و زندگی شخصی خود پل ارتباطی بهتری ارائه کنید.

در کتاب قدرت تمرکز می‌خوانیم که اگر شما متعهد شوید در وهله اول به عادات نوشتن روی بیاورید تمام منافع واقعی را یکجا به دست آورده‌اید. زمانی که نسبت به کارهای روزمره خود خسته شدید کافی است یک سوال بپرسید که آیا من آغاز کننده هستم یا پایان دهنده؟

تمام جزئیات را بنویسید این به شما کمک می‌کند تا طرح بهتری ارائه بدهید. به یاد داشته باشید بیشتر بازرگانان، آغازکنندگان بزرگی هستند اما بیشتر این افراد زمانی که قصد داشتند توپی را پرتاب کنند، ناگهان به یک باره، رها می‌کنند و اشتباهی مرتکب می‌شوند و به فضای جدیدی می‌پردازند و همه چیز را فراموشش می‌کنند.

با این حساب برای تکمیل روند کاری از افراد دیگری کمک می‌گیرند که به آن‌ها پایان دهنده‌ها می‌گویند. اغلب این افراد دوست دارند طرح‌ها را  تکمیل کنند و می‌توان گفت شاید به اندازه آغازکنندگان مهارت خاصی هم نداشته باشند اما به سازماندهی آنچه نیاز است انجام شود، ماهر هستند. پس خودتان را بشناسید و بدانید در کدام گروه در واقع می‌توانید بهتر عمل کنید.

باید هدفمند به ادامه راه بپردازید و اجازه ندهید فرد دیگری هدف اصلی شما را طراحی کند، این فرد ممکن است سازمان  یا شرکتی که در آن کار می‌کنید هم باشد. شما در همراهی با اپیزود معرفی کتاب قدرت تمرکز می‌توانید تصمیم بگیرید موفقیت از دید شما چیست و با چه اهدافی به آن خواهید رسید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید