سه شنبه, مهر 12, 1401
25.9 C
Rasht
خانهبازارگردیبانک و بیمهتکذیب موافقت بانک مرکزی با تاسیس بانک آفشور در مناطق آزاد

تکذیب موافقت بانک مرکزی با تاسیس بانک آفشور در مناطق آزاد

رییس بانک مرکزی در خصوص اظهارات «سعید محمد» درباره موافقت بانک مرکزی با راه‌اندازی بانک آفشور در منطقه آزاد کیش، گفت: هیچ مجوزی برای تاسیس بانک آفشور در کشور صادر نشده است.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایلنا، چندی پیش دبیر شورای عالی مناطق آزاد اخذ مجوز برای تاسیس اولین بانک آفشور در کشور را تأیید کرده بود؛ اما اکنون رییس کل بانک مرکزی ارائه و صدور این مجوز را تکذیب می‌کند.

آذر ماه سال گذشته «سعید محمد» دبیر شورای عالی مناطق آزاد  از اجرای اقداماتی برای تاسیس بانک فراساحلی (آفشور) در مناطق آزاد خبر داد. وی اعلام کرد: سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی می‌توانند با حداقل سرمایه نسبت به تشکیل بانک آفشور اقدام کنند و این مجموعه می‌تواند از طریق اشخاص حقیقی و حقوقی بخش خصوصی مدیریت شود و مستقل از بانک مرکزی است.

پس از آن با گذشت ۶ ماه -اواخر اردیبهشت ماه – محمد گفت: خوشبختانه با مذاکرات پی در پی با بانک مرکزی مجوز تاسیس بانک آفشور گرفته شد و امسال مقدمات راه اندازی این بانک در کشور مهیا خواهد شد.

وی در این باره اظهار داشت: بانک مرکزی در نامه‌ای موافقت خود را با راه‌اندازی اولین بانک آفشور اعلام کرده و قرار بر این است که سهامداران صاحب صلاحیت به بانک مرکزی معرفی شوند. همچنین مکاتباتی با بانک مرکزی صورت گرفته و یک مجموعه و کنسرسیومی از سهامداران برای بانک افشور کیش تشکیل داده‌ایم.

در تمام این مدت سعید محمد با اطمینان از اخذ مجوزها برای راه اندازی بانک آفشور در کیش با سرمایه ۵٠ میلیون دلاری صحبت می‌کرد، اما رییس کل بانک مرکزی موافقت با تاسیس این بانک و ارایه مجوز را تکذیب کرد.

«علی صالح‌آبادی» در همین رابطه گفت: مجوزی برای تاسیس بانک آفشور در کشور صادر نکرده‌ایم و این خبر صحت ندارد .

وی در پاسخ به این سوال که آیا مقدمات راه‌اندازی بانک آفشور هم در دستور کار بانک مرکزی قرار ندارد، تاکید کرد: هیچ مقدماتی هم برای راه اندازی این بانک در کشور فراهم نشده است.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر